Valoarea sancțiunilor aplicate de polițiști pentru nerespectarea restricțiilor de circulație impuse de Ordonanța Militară nr. 3 a crescut mult, de la o zi la alta, în Timiș. În 3 mai, numai polițiștii au dat amenzi de peste 470.000 lei, în timp ce cu o zi în urmă amenzile totale, date de polițiști și jandarmi, ajungeau la puțin peste 350.000 lei.
Conform Instituției Prefectului, în județul Timiș, în cursul zilei de 3 mai, polițiștii timișeni au aplicat 189 sancțiuni contravenționale în valoare de 472.599 lei pentru nerespectarea măsurilor de restricționare a circulației.
În ultimele 24 de ore jandarmii din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi au aplicat 10 sancțiuni contravenționale în valoare de 20.000 lei pentru nerespectarea măsurii privind restricționare a circulației conform Ordonanței Militare nr.3, iar jandarmii din Gruparea de Jandarmi Mobilă Timișoara au aplicat 14 sancțiuni contravenționale în valoare de 28.000 lei .
Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…
Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…
Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…
Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…
La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…