Info si Utile

Circulaţia pe strada Porumbescu, închisă din nou vineri

Circulaţia rutieră, dar şi cea a autobuzelor de pe linia Expres 8, va fi din nou afectată de lucrările de reparaţii efectuate pe strada Porumbescu. De această dată se închide circulaţiei autovehiculelor şi strada Ungureanu.

Având în vedere lucrările de asfaltare care se execută pe str. Ciprian Porumbescu, Primăria Municipiului Timișoara a hotărât închiderea circulației pe str. Ciprian Porumbescu pe tronsonul cuprins între bv. C. Brâncoveanu și Calea Șagului, inclusiv pe str. Pavel Vasici Ungureanu. Măsura  se va institui în data de  05.06.2020,  în intervalul orar 09,00-19,00.

De asemenea, autobuzele de pe linia Expres 8 vor circula deviat, din cauza lucrărilor de pe Ciprian Porumbescu, în data de 05.06.2020, pe următorul traseu: Calea Șagului – Piața Iuliu Maniu – bulevardul 16 Decembrie 1989 – bulevardul Constantin Brâncoveanu – strada Ciprian Porumbescu.
Stația “Constantin Brancoveanu”, sensul spre Calea Șagului, va fi suspendată. În aceste condiții, autobuzele de pe linia Expres 8 vor opri temporar în stația “Ciprian Porumbescu”.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Un sfert din lucrările la noul Centru Școlar pentru Educație Incluzivă Dumitru Ciumăgeanu au fost realizate/VIDEO

Cu finanțare din PNRR, Consiliul Județean Timiș ridică la Giroc un nou sediu, modern, pentru…

10 ore ago

Primăria Timișoara caută depanatori și specialiști pentru întreținerea rețelei de date și voce, pentru 1,8 milioane de lei

Municipalitatea timișoreană caută o firmă de specialitate care să se ocupe de rețeaua de date…

10 ore ago

A bătut un copil de 15 ani pentru lanțul de la gât! Acum își așteaptă pedeapsa

Tâlhărie în a doua zi de Crăciun! Polițiștii Biroului de Investigații Criminale au reținut un…

12 ore ago

Cum arată lucrul la tunelurile de pe Margina – Holdea. Secretar de stat la Ministerul Transporturilor, în vizită pe șantier/VIDEO

Irinel Scrioșteanu, secretar de stat în Ministerul Transporturilor, a vizitat șantierul tronsonului de autostradă dintre…

12 ore ago

Cum va fi vremea în ultimul weekend din 2025

După ce luna decembrie a fost mult mai caldă ca de obicei, cel puțin până…

14 ore ago

2025: anul în care improvizația s-a terminat

Lecții economice și politice dintr-un an ratat 2025 nu a fost anul crizelor spectaculoase. A…

17 ore ago