ASU Poli
Jucătorii Politehnicii Timişoara au intrat de astăzi într-o vacanţă de zece zile. Alb-violeţii s-au pregătit în perioada 1-19 iunie la Baza 2 Politehnica, în grupuri mici, respectând protocolul medical impus de autorităţi.
Reunirea echipei pentru abordarea ediţiei 2020-21 a Ligii 2 a fost stabilită în principiu pentru data de miercuri, 1 iulie, de la ora 10.00, la Baza 2.
„Într-un scenariu optimist, anticipând startul competiţiei la jumătatea lunii august, dorinţa noastră ar fi să ne reunim pe 1 iulie. Vrem să efectuăm şi un cantonament, care depinde de asemenea de măsurile autorităţilor la nivel de ţară. Până la acel moment sperăm să avem definitivat lotul în proporţie de 80-90%. Clubul poartă în continuare discuţii cu jucătorii care se apropie de finalul perioadei contractuale”, a spus Marius Cociu, director sportiv Politehnica Timişoara.
Din fericire în toată această perioadă niciun component al echipei nu a întâmpinat probleme medicale de orice natură. De asemenea, în această lună, echipa bănăţeană a încheiat colaborarea cu trei jucători: Alexandru Cherecheş, Radu Motreanu şi Dragoş Săulescu. Primii doi au evoluat cel puţin două seyoane pentru clubul, ultimul venind doar în iarnă.
Condiții speciale pentru un meci care trebuia să se joace în Banat! Așa, partida a…
Mâine, 11 februarie, la Ghiroda, RETIM va organiza o campanie de colectare a deșeurilor textile.…
Denisa Bojenco, portăriță în vârstă de 19 ani și originară din Republica Moldova, se alătură…
Curtea de Apel Timișoara a respins cererea de repunere pe rol a cauzei în care…
Președintele USR, Dominic Fritz, susţine că partidul pe care îl conduce nu se teme de…
Un număr de opt firme și asocieri de firme doresc să realizeze reamenajarea spațiului din…