în perioada 13.07.2020 – 17.07.2020, între 08:00-15:00, se vor efectua spălări ale rețelelor de apă, în Buziaș și Bacova.
În orașul Buziaș, în această perioadă, se vor spăla și rezervoarele de înmagazinare apă de 1000 metri cubi. Se va înregistra presiune scazută.
Spălări se vor efectua și în 13.07.2020 și 14.07.2020, în comuna Racovița, localitățile Racovița, Hitiaș si Ficătari. Între orele 08:00-15:00 se va presiune scazută.
La reluarea alimentării cu apă în regim normal, apa de la robinet va fi tulbure. Se recomandă clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă. De asemenea, consumatorii sunt rugaţi să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată.
Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi noul primar al Capitalei, câştigând oficial scrutinul la o…
Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiului, potrivit unui exit-poll realizat de…
Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…
Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…
Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…
Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…