Administratie

Primarul comunei Voiteg, Tudor Marinescu, a murit din cauza coronavirusului

Primarul comunei Voiteg, Tudor Marinescu (PSD), s-a stins astăzi din viaţă, după ce a fost confirmat cu COVID-19. Marinescu se lupta şi cu o boală nemiloasă.

Tudor „Dodo” Marinescu era intubat de trei zile la Spitalul de Boli Infecţioase ”Victor Babeş”. El a fost diagnosticat cu COVID-19 în urmă cu o săptămână. Marinescu suferea şi de o boală gravă. S-a stins din viaţă puţin înainte de amiază. Marinescu era primar al comunei Voiteg din anul 1996, în primele cinci mandate fiind ales din partea  PNL, pentru ca în 2016 şi 2020 să candideze pentru PSD.

Share
Published by
Alex Nestor

Recent Posts

Rectorul UPT atrage atenția asupra transformării profunde pe care AI o aduce pe piața muncii și în mediul academic

Florin Drăgan, rectorul UPT vorbește deschis despre un subiect important al zilelor noastre, efectele inteligenței…

9 ore ago

Crimă la stână! Un cioban a fost omorât cu sânge rece, iar suspectul a fost prins după câteva ore de căutări

Miercuri dimineața, în jurul orei 8, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Făget – Secția 10…

10 ore ago

Au început lucrările de amenajare a două noi sensuri giratorii, la Albina și Sacoșu Turcesc, pe drumul județean Timișoara – Buziaș/FOTO

Două noi sensuri giratorii vor fi amenajate în cursul acestui an pe drumul județean care…

12 ore ago

Primăria Timișoara suspendă temporar încasarea taxelor și impozitelor locale, pentru aplicarea noilor reduceri fiscale

Timp de trei zile, încasarea taxelor și impozitelor locale va fi suspendată de către Direcția…

14 ore ago

Finanțarea din fondurile publice ale Timișului a acțiunilor sportive, în dezbatere publică

Timișenii își pot spune opinia asupra modului în care județul va finanța din bani publici…

15 ore ago