Ghinion pentru un bărbat care transporta ilegal deșeuri. El a fost depistat de oamenii legii chiar în timp ce „își făcea treaba”.
Polițiștii locali din cadrul Serviciului Protecția Mediului au observat astăzi, la prânz, o camionetă al cărei șofer încărca deșeuri de pe un șantier aflat pe bd. Take Ionescu, existând indicii că nu deținea documentele necesare prevăzute de legislația în vigoare.
Bărbatul a fost oprit în trafic pe str. Ștefan cel Mare cu sprijinul unui echipaj de la Secția 1 Poliție. Acesta a fost escortat la sediul SDM Timișoara și a fost amendat cu 30.000 de lei conform HG 1061/2008, iar Garda de Mediu i-a confiscat autovehiculul.
De asemenea, polițiștii locali l-au amendat cu 20.000 de lei și pe beneficiarul lucrărilor deoarece a predat deșeurile unui operator neautorizat.
De ce patru județe susțin statul, iar restul rămân dependente de transferuri fiscale România din…
Eveniment deschis pentru toată lumea, dar mai ales pentru „sceptici”. În perioada 11-17 martie 2026,…
Primăria comunei Șag, anunță că începând cu data de 23 martie şi până în 3…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 04.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…
Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…