scoala
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, convocat, astăzi, în ședință online, a aprobat scenariul de organizare și desfășurare a cursurilor în unitățile de învățământ din județul Timiș, începând cu ziua de 2 iunie.
Scenariile au fost aprobate având în vedere rata incidenței cumulative a COVID-19 la 1.000 locuitori, pe ultimele 14 zile și propunerile Consiliilor de Administrație ale unităților de învățământ din fiecare localitate, propuneri avizate de către Inspectoratul Școlar Județean.
În urma ședinței de astăzi, începând de miercuri, 2 iunie, au intrat în scenariul 1 și astfel vor relua activitatea școlară cu prezență fizică, elevii unităților de învățământ din UAT Fârdea.
Totodată, UAT Beba Veche a intrat în scenariul 2, incidența fiind mai mare de 1/1000 de locuitori, respectiv vor merge la şcoală doar elevii din clasele terminale
Hotărârea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență – cu scenariile pentru școli va fi publicată pe site-ul CJSU Timiș și pe site-ul Instituției Prefectului – județul Timiș.
Acest text nu este despre sărăcie. Este despre bogăția care nu își face datoria. Despre…
Primăria și Consiliul Local Ghiroda, în parteneriat cu Asociația ProDatina, organizează sâmbătă, 13 decembrie 2025,…
Pe 6 decembrie întreaga creștinătate îl sărbătorește pe Sfântul Nicolae, unul dintre cei mai iubiţi…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 06.12.2025, unde se vor executa reparaţii…
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…