În judeţul Timiş, în ultimele 24 de ore, nicio persoană nu a fost confirmată cu Sars-Cov-2, fiind efectuate 748 de teste, dintre care 314 teste rapide. Rata de infectare în Timiş este 0,04, la fel ca în ziua precedent.
În ultimele 24 de ore, la nivelul judeţului Timiş, nu a fost confirmată cu coronavirus nici o persoană. Mai exact a existat o persoană, dar a fost alocată unui alt judeţ
Numărul total de morţi a rămas 1.293, după ce în ultimele 24 de ore nu s-a raportat niciun deces din cauza coronavirusului.
Coeficientul infectărilor cumulate la 14 zile, raportate la 1.000 de locuitori este 0,04.
Rata de infectare în Timişoara este 0,06, în mică creştere faţă de ziua precedent, când a fost 0,05.
În cursul zilei de ieri, în județul Timiș, patru persoane au intrat în izolare.
Alte date privind situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș:
Număr de teste 748, din care 314 teste rapide;
În această dimineață, numărul total de persoane internate confirmate COVID-19: 31;
Număr persoane internate la ATI: 0;
Numărul de cadre medicale confirmate COVID-19 in ultimele 24 de ore: 0.
Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) derulează un nou studiu de percepție din seria de…
O ședință blitz, de două minute, a Consiliului Local Timișoara, a rezolvat problema ”legislativă locală”…
Pe un alt lot din traseul de cale ferată dintre Caransebeș și Arad, din zona…
Cu sprijinul Consiliului Județean Timiș, echipa Visit Timiș, în parteneriat cu asociația HORETIM au încheiat…
În scurt tip, drumul care leagă DN 69, Timișoara – Arad, de Sânandrei intră în…
Unul din cei mai cunoscuți medici din Timișoara, și nu numai de aici, încă așteaptă…