Social

Nepotul și bunicii din Timișoara care au pierit în Olt mergeau spre litoral/FOTO

O tragedie care a impresionat întreaga țară s-a produs azi dimineață, în jurul orei 7, pe un drum din județul Olt. Familia Răducan mergea spre litoral, însă din nefericire, bunica de 60 de ani, bunicul de 61 de ani și nepotul de doar 14 ani s-au stins din viață în urma unui tragic accident.

Mama copilului, care îl creștea fără sprijinul tatălui, este devastată de durere, iar vecinii, colegii și prietenii familiei sunt în stare de șoc. Cu toții refuză să creadă că o asemenea tragedie a avut loc.

Albert Rafael abia terminase clasa a VII-a la Liceul William Shakespeare din Timișoara. Bunica lui, Filofteia, era angajată a Primăriei Timișoara la Biroul contabilitate. Bunicul, Nicolae, era muncitor calificat la Liceul Energetic.

Potrivit Poliției Olt, accidentul a avut loc între localitățile Negreni și Optași. În eveniment au fost implicate două autovehicule, respectiv un autocamion transportor condus de un bărbat, de 48 de ani, din orașul Mioveni, județul Argeș și un autoturism în care se aflau cei trei timișoreni. Cele două autovehicule ar fi intrat în coliziune frontală.

Dumnezeu să-i odihnească în pace!

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Municipalitatea timișoreană a încasat în contul taxelor și impozitelor locale suma de 80 de milioane de lei

Primăria Timișoara a încasat în contul taxelor și impozitelor locale pe anul în curs suma…

11 ore ago

Anamaria Gavrilă se retrage din cursa electorală în favoarea lui George Simion

Lidera POT, Anamaria Gavrilă, a anunțat miercuri seara, că se retrage din cursa pentru alegerile…

11 ore ago

Universitatea de Medicină și Farmacie Timișoara primește 2,5 milioane de euro prin Regio Vest pentru modernizare

Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” din Timișoara va beneficia de o investiție din…

11 ore ago

Protecția Consumatorilor Timiș a verificat șapte restaurante din Timișoara. La patru a fost decisă închiderea temporară/Foto

Joi a fost zi plină pentru inspectorii de la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor (CJPC)…

12 ore ago

Peste 100 de oameni ai străzii depistaţi şi ridicaţi de poliţiştii locali, în acest an. Cei mai mulţi s-au întors pe străzi

De la începutul acestui an, deci în mai puţin de trei luni, polițiștii locali au…

18 ore ago

Un sfert din autovehiculele verificate de RAR în Timiș anul trecut aveau probleme tehnice

Problemele cu instalația de iluminat și cele legate de emisiile de noxe sunt principalele probleme…

19 ore ago