Sănătate

În Timiş, 622 persoane confirmate cu Sars-Cov-2, în ultimele 24 de ore. Timişoara – 358 cazuri; Moşniţa Nouă – 36; Giroc – 35

În judeţul Timiş, în ultimele 24 de ore, 622 de persoane au fost confirmate cu Sars-Cov-2, fiind efectuate 3.843 teste, dintre care 1.747 teste rapide. În Timişoara au fost confirmate 358 cazuri. În Timiş, 209 persoane infectate cu Covid-19 sunt internate în spitale, dintre care 19 la ATI.

În ultimele 24 de ore, la nivelul judeţului Timiş, 622 persoane au fost confirmate cu coronavirus. Acestea sunt din următoarele localităţi:

TIMISOARA – 358;

MOŞNIŢA NOUĂ – 36;

GIROC – 35;

DUMBRĂVIȚA – 24;

LUGOJ – 11;

SÂNMIHAIU ROMÂN – 10;

SACOŞU TURCESC, RECAŞ, SÂNNICOLAU MARE – 8;

ȘAG, SĂCĂLAZ, PECIU NOU, BUZIAȘ, GHIRODA – 7;

JEBEL – 6;

PIȘCHIA, ORȚIȘOARA – 5;

PERIAM, GĂTAIA, LIEBLING – 4;

DETA, FĂGET, JIMBOLIA, LENAUHEIM, GIARMATA, COMLOŞU MARE, COȘTEIU – 3;

SÂNANDREI, SATCHINEZ, ŞTIUCA, REMETEA MARE, PARȚA, NIȚCHIDORF, CIACOVA, GOTTLOB ,BRESTOVĂȚ, CĂRPINIȘ, CENEI, CHEVEREȘU MARE, BETHAUSEN,  BILED – 2;

BECICHERECU MIC, BOLDUR, CURTEA, DUDESTII NOI, GĂVOJDIA, GIULVAZ, IECEA MARE, MARGINA, PIETROASA, RACOVIŢA, VARIAȘ, V.V DELAMARINA 1

Numărul total de morţi a rămas 1.885, după ce în ultimele 24 de ore nu a fost raportat niciun deces din cauza coronavirusului.

Alte date privind situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș:

Număr de teste 3.843 din care 1.747 teste rapide;

În această dimineață, numărul total de persoane internate (confirmate și suspecte) COVID-19: 209;

Număr persoane internate la ATI (confirmate și suspecte) COVID-19: 19;

Numărul de cadre medicale confirmate COVID-19 in ultimele 24 de ore: 7.

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

Început bun, final cu emoții! Timișoara bate Tg. Jiu la un punct diferență

SCM Politehnica era favorită certă în fața unei echipe ce avea o singură victorie în…

12 minute ago

La Muzeul Apei are loc evenimentul O lume într-o picătură

Fundația de Abilitare Speranța, prin programul UnLoc, și Fundația Aquatim, prin Muzeul Apei, organizează evenimentul…

16 minute ago

Se reia seria acțiunilor din seria Banat Brunch

Organizația My Banat reia seria evenimentelor de cultură gastronomică locală Banat Brunch. Acestea vă oferă…

19 minute ago

Prinde „orbul”, scoate-i ochii

Guvernul Bolojan a revenit de la decizia de desființare a reducerilor de impozite aplicate persoanelor…

3 ore ago

Fundația Alber – investiția în educație care schimbă viitorul unei generații

Există comunități care cresc prin infrastructură și există comunități care cresc prin oameni. Iar investiția…

4 ore ago

Din 24 martie, la Şag se distribuie gratuit sacii galbeni pentru deșeurile reciclabile

În perioada 24-31 martie, compania RETIM va organiza în comuna Şag o acțiune de distribuire…

4 ore ago