Vineri seara, puţin înainte de ora 21.00, în urma apelului primit pe 112, pompierii de la ISU Timiş au fost solicitați să intervină la un incendiu izbucnit într-un apartament situat la etajul 10, pe strada Brândușei din Timișoara.
Pentru stingerea acestuia a fost alertat Detasamentul 2 de Pompieri Timișoara iar la fața locului au fost mobilizate două autospeciale de stingere cu apă si spumă, o autoscară mecanică și două ambulanțe SAJ.
La sosirea forțelor de intervenție și după recunoașterea în teren s-a constatat că intreg apartamentul era inundat cu fum, ce rezulta din arderea mocnită a unor deșeuri.
Forţele de intervenție au acționat pentru localizarea incendiului concomitent cu căutarea victimelor si ventilarea incaperilor.
În interiorul apartamentului, inundat cu fum, a fost găsit un bărbat în stare de inconștiență. Acesta era intoxicat cu fum și prezenta arsuri ale căilor respiratorii.
Victima a fost predată ambulantei S.A.J, fiind intubată și transportată la spital.
Foto arhivă
Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…
Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…
A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…
Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…
Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…