Social

Zeci de șoferi și pietoni, amendați de polițiști în Timișoara

Polițiștii timișoreni au controlat, miercuri, 267 de autovehicule, au legitimat 332 de persoane și au efectuat 45 de testări cu aparatul alcooltest.

Raziile au avut loc între orele 08:00-13:00 și 15:00-20:00, iar  polițiștii Biroului Rutier Timișoara, împreună cu cei ai secțiilor urbane din cadrul Poliției Municipiului Timișoara au dat 102 sancțiuni contravenționale. Dintre acestea, 65 de amenzi au fost aplicate pietonilor.

Valoarea amenzilor pentru nerespectarea normelor rutiere este de 19.355 de lei.

Totodată, au fost retrase două certificate de înmatriculare și reținute, în vederea suspendării, șase permise de conducere, dintre care unul pentru neacordare prioritare pietoni; unul pentru neacordare prioritate vehicule; trei pentru nerespectarea culorii roşii a semaforului și unul pentru alte abateri.

 

 

 

 

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Emoții doar în primul sfert de oră! SCM Poli Timișoara a învins categoric codașa din Sighișoara

Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…

2 ore ago

Fetele de la Poli închid sezonul regular cu o victorie frumoasă contra Bistriței

Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…

5 ore ago

Viceprimarul Lațcău anunță punerea în valoare a clădirilor din zona Pieței Mocioni odată cu revitalizarea zonei

Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…

6 ore ago

Spitalul de Psihiatrie va avea un nou ambulatoriu, ridicat cu zece milioane de lei

Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…

6 ore ago

CSM Lugoj a trecut la pas de U Cluj în elită la volei feminin

Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…

8 ore ago

Lights of the Village a pornit la drum cu mii de vizitatori/VIDEO

Prima zi de activitate a ”Lights of the Village”, evenimentul desfășurat la Muzeul Satului Bănățean…

9 ore ago