Un om care se confundă cu istoria handbalului timișorean, un om bun cu un zâmbet luminos a plecat la ceruri chiar în Joia Mare.
S-a născut la Timișoara, în 19 iulie 1949, și a jucat handbal la Politehnica Timișoara, pe postul de portar, între anii 1967-1978, cu o pauză de șase luni, între ianuarie 1969-iunie 1969, când a evoluat pentru Știința Lovrin.
După ce și-a încheiat cariera sportivă, din cauza unei accidentări, s-a dedicat meseriei de inginer și apoi și-a dezvoltat propria afacere, dar a rămas aproape de handbal, chiar dacă în anul 1992, prin ordin ministerial, Clubul de Handbal Politehnica Timișoara s-a desființat.
A lucrat 25 de ani în conducerea clubului pe diverse posturi – director executiv, vicepreședinte – până în urmă cu trei ani. Dumnezeu să-l ierte!
În urmă cu exact patru ani, în zorii zilei de 24 februarie 2022, Rusia a…
Primăria Ghiroda anunţă că, în perioada 2 martie - 9 aprilie, se vor strânge materialele…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 24.02.2026, unde se vor executa reparaţii…
Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) derulează un nou studiu de percepție din seria de…
O ședință blitz, de două minute, a Consiliului Local Timișoara, a rezolvat problema ”legislativă locală”…
Pe un alt lot din traseul de cale ferată dintre Caransebeș și Arad, din zona…