Ultimul act al Cupei României la fotbal, faza județeană, s-a disputat pe teren neutru la Șag, acolo unde deținătoarea trofeului a întâlnit ocupanta locului secund la finele Diviziei D, CSM Lugoj.
După un meci spectaculos, care s-a ridicat la înălțimea evenimentului, lugojenii s-au impus cu 4-1, după 2-0 la pauză și pe lângă trofeu, au câștigat dreptul de a reprezenta județul în faza națională a competiției, care din noul sezon își schimbă formatul.
Portarul Victor Gârlea, de la punctul cu var și Marian Talpă au marcat în prima parte, apoi Ionuț Vucea a readus speranțele în tabăra echipei ce a jucat a treia finală la rând, CS UV Timișoara, dar Filip Lakatoș și stranierul Kauraogo nu au mai lăsat loc de surprize. Așadar 4-1 și a urmat o premiere festivă din partea AJF Timiș care a recompensat pentru efort și traseul din acest an ambele combatante, dar și pe arbitrul Cătălin Botaș.
În urmă cu exact patru ani, în zorii zilei de 24 februarie 2022, Rusia a…
Primăria Ghiroda anunţă că, în perioada 2 martie - 9 aprilie, se vor strânge materialele…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 24.02.2026, unde se vor executa reparaţii…
Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) derulează un nou studiu de percepție din seria de…
O ședință blitz, de două minute, a Consiliului Local Timișoara, a rezolvat problema ”legislativă locală”…
Pe un alt lot din traseul de cale ferată dintre Caransebeș și Arad, din zona…