Sport

C8. Reșița a câștigat în intermediară și și-a betonat poziția de lider

Liga 3 a avut programată o etapă intermediară, care a avut darul de a liniști lucrurile. După victoria cu Ghiroda, 3-0, Reșița și-a consolidat prima poziție din clasament, dovedind că este cea mai bună formație din cea mai vestică serie a eșalonului terț.

Într-un alt joc din play-off, Crișul Chișineu Criș a produs surpriza, revenind de la 0-2 pentru a învinge ocupanta locului secund, Șoimii Lipova, 3-2.

În play-out, Pobeda a încheiat seria înfrângerilor la scor și a luat un punct pe terenul Ineului, gazdele egalând pe final, 1-1. Buziaș a continua seria rezultatelor pozitive, cu o victorie la Periam, 3-1, iar Pecica a făcut scorul etapei la Cermei, 5-0!

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

La Timișoara a avut loc o nouă ediție a Business Week @ FEAA

Universitatea de Vest Timișoara a găzduit, în perioada 16–20 martie, ediția din acest an a…

16 minute ago

Trecerea peste calea ferată de la Cărpiniș, semaforizată

Din aceste zile, în zona trecerii la nivel cu calea ferată de la Cărpiniș, pe…

20 de minute ago

Trei noi zone din Timișoara vor beneficia de contoare de apă digitale. Vor fi instalate săptămâna viitoare

Societatea Aquatim instalează, în perioada 23 – 28 martie 2026, prin intermediul unei firme specializate,…

44 de minute ago

Vreme bună în primul weekend calendaristic de vară

După echinocțiul din 20 martie, primăvara își intră cu adevărat în drepturi. Acest weekend va…

O oră ago

Sejur de şapte zile pe insula Zakynthos, cu As Tour Timişoara

Agenţia As Tour Timişoara vă propune, în perioada 25 iunie - 2 iulie, o vacanţă…

2 ore ago

Statul fără centru: de ce România nu poate decide

România crește. Statul improvizează. Iar diferența dintre ele începe să coste — nu teoretic, ci…

4 ore ago