Marian Constantin Vasile
Preşedintele CJ Timiş, Alin Nica, a semnat, astăzi, o Dispoziţie, prin care i-au fost retrase aproape toate atribuţiile administratorului public, Marian Vasile. Acesta acceptase iniţial să demisioneze din funcţie, dar se pare că s-a răzgândit.
În urmă cu ceva timp, deBanat a scris că administratorul public al judeţului Timiş, Marian Vasile, urmează să demisioneze din funcţie, având ca temen data de 1 iunie pentru a-şi găsi un “job” în mediul privat. Decizia privind mazilirea lui Marian Vasile din funcţie a venit în urma unor solicitări făcute de primarii PNL din judeţ, reprezentaţi de Dănuţ Groza, dar şi a mai multor membri ai BPN al PNL Timiş. Potrivit unsor surse, el acceptase situaţia şi, nefiind dorit, urma să demisioneze. S-a răzgândit însă după apariţia articolului amintit.
Cum procedura demiterii este mai greoaie, preşedintele CJ Timiş, Alin Nica, a luat o altă decizie prin care să scape de fostul său colaborator. Mai exact a dat o Dispoziţie prin care i se retrag lui Vasile aproape toate atribuţiile pe care le avea. Respectiv cele de coordonare ale Direcției de Buget, Direcției de Dezvoltare și Serviciului de achiziții publice.
.
Alfred Simonis, președintele CJ Timiș, a anunțat marți că are încredere deplină în noul director…
Deși vorbim de un caz în care un tânăr de 19 ani a primit o…
Județul Timiș a fost onorat să figureze din nou în Calendarul Oficial ITF Masters 2026,…
Asociația Seeds of Kenosis a anunțat, marți la prânz, că va renunța la spațiul pe…
Un centru de 70 de milioane de lei, din care jumătate din bani fonduri europene…
Direcția Județeană de Tineret și Sport Timiș a făcut public topul celor mai buni sportivi…