În urma apelului primit pe 112 de luni, ora 16.30, ISU Timiş a fost solicitat să intervină în urma producerii unui accident rutier pe A1 km 428, în incinta unei benzinării, în zona localității Margina. Un autotren a lovit totemul benzinăriei.
În urma evenimentului s-a produs un incendiu la autotren, respectiv un totem publicitar.
Din primele informații, autotrenul transporta rulote. În autotren se afla doar conducătorul, care s-a autoevacuat și a fost preluat de ambulanța SAJ în stare conștiență.
Începând cu ora 16.41 s-a dispus activarea Grupei Operative la nivelul Inspectoratului.
Au fost forțe și mijloace din cadrul a 5 subunități de intervenție: 2 ofițeri și 32 subofițeri, cu 2 autospeciale de serviciu, șase autospeciale de stingere, o autocisternă de 30.000 l, o autospecială de descarcerare mică, o autospecială de primă intervenție și comandă.
În acest moment incendiul este lichidat. Se acționează pentru înlăturarea tuturor efectelor negative.
În benzinărie nu sunt raportate probleme.
Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…
Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…
Prima zi de activitate a ”Lights of the Village”, evenimentul desfășurat la Muzeul Satului Bănățean…
Reli este o femeie puternică și curajoasă. Soție, mamă și învățătoare dedicată, ea a dus…
Centrul de Cultură și Artă al Județului Timiș, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului…
Întrebați pe stradă în Timișoara câți știu de Casa Muhle, de povestea ei, și nu…