Angajații United Business Center (UBC) din Iulius Town au adus zâmbete pe chipurile a 335 de copii din medii defavorizate din proximitatea Timișoarei, pentru că bradul de Crăciun care îndeplinește dorințe a fost împodobit și în acest an. Scrisorile copiilor mai puțin norocoși au ajuns la cei din UBC, iar ei l-au ajutat pe Moș Crăciun să le ducă daruri celor mici.
Cei mai fericiți de Crăciun sunt cu siguranță copiii, care așteaptă nerăbdători să vadă ce daruri le aduce Moșul. Pentru 335 de copii din centrele de plasament – Casa Olarului Timișoara – Fundația Umanitară Chosen, Asociația Creștină For Help Timișoara, Casa de tip familial Sfântul Mihail Săcălaz, Casa de tip familial Casa Andrei, Centrul de Primire în Regim de Urgență Timișoara, Centrul Ioana Antida Lugoj, Centru de plasament Lugoj, Centru de plasament Nadrag, Centru de plasament Gavojdia, precum și copiii din familii cu dificultăți financiare din comunele Tomești, Pietroasa, Curtea, Făget și Timișoara – Moș Crăciun a ajuns mai devreme și le-a adus pe lângă cadourile dorite și un strop de fericire, în preajma sărbătorilor.
Și anul acesta, spiridușii au fost angajații de clădirile de birouri din ansamblul mixt Iulius Town, care au primit scrisorile cu gândurile celor mici și le-au îndeplinit dorințele. Comunitatea din UBC s-a mobilizat și a trimis către cei mici hăinuțe de iarnă, mingi de fotbal, păpuși, role, mașinuțe, jocuri educative și cărți. Copiii nu au uitat să îi amintească Moșului că au fost cuminți în acest an.
Campania „Bradul Dorințelor” a fost organizată de United Business Center împreună cu Asociația Action for People.
Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…
Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…
Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…
Cu finanțare din PNRR, Consiliul Județean Timiș ridică la Giroc un nou sediu, modern, pentru…
Municipalitatea timișoreană caută o firmă de specialitate care să se ocupe de rețeaua de date…
Tâlhărie în a doua zi de Crăciun! Polițiștii Biroului de Investigații Criminale au reținut un…