CSC Dumbrăviţa anunţă că a ajuns la un acord cu Cristian Scutaru, experimentatul fundaş central cu o bogată eperienţă la nivelul primelor ligi din România. El a semnat o înţelegere valabilă până în vară, cu opţiune d eprelungire pentru următorul sezon.
Născut la 13 aprilie 1987 la Reșița, a evoluat, printre altele, la CSM Reșița, Jiul Petroșani, CFR Timișoara, FCM Reșița, FC Timișoara, Dinamo București, ACS Poli Timișoara, UTA, ASU Politehnica Timișoara, iar din vara lui 2022 a fost componentul echipei CSC Peciu Nou, alături de care a promovat în Liga a III-a.
Are în palmares 116 meciuri și 3 goluri în prima ligă a României, a cucerit Supercupa României cu Dinamo, în 2013, și a adunat selecții la reprezentativele U17 și U19 ale țării noastre.
CSC Dumbrăviţa a reziliat contractele cu nouă jucători ai echipei în această iarnă, iar pe lângi Scutaru a mai a adus alţi şase fotbalişti: Răzvan Morariu, Ahmet Ekmekci, Andrei Răuță, Cristian Gavra, Cătălin Horcea și Șerban Secoșan.
Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN),…
În acest an, Facultatea de Litere, Istorie, Filosofie și Teologie din cadrul Universității de Vest din…
La Timișoara, pe calea ferată vor circula și noile garnituri de tren realizate de polonezii…
Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj a câștigat categoric la Cluj-Napoca, în minimum de seturi.…
Pe vremea crâncenului dar și obositului PSD, la final de trimandat Ion Iliescu, social-democrații au…
Primăria Moșnița Nouă anunță organizarea licitației publice deschise pentru vânzarea a 22 de terenuri situate…