Economic

Legislația în construcții actualizată 2024, în dezbatere la CCIA Timiș

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş, în colaborare cu Inspectoratul Județean în Construcții Timiș, sub egida Inspectoratului de Stat în Construcții, organizează pe 18 aprilie, ora 11.00, la Centrul Regional de Afaceri Timișoara, Sala Banat (etaj I) un nou seminar de informare privind aspecte ale legislației în vigoare în domeniul construcțiilor.

Evenimentul se adresează cu prioritate companiilor din domeniul construcțiilor, dezvoltatorilor imobiliari, instituțiilor și organizațiilor împlicate în dezvoltare urbană, primăriilor locale, oricăror antreprenori interesați.

Temele abordate vor fi în contextul Legii nr.10/1995 privind calitatea în construcții și al altor acte normativ eproprietatea, Post recepție și garanție, Calitatea în construcții referitor la instalația. Va fi programată și o sesiune de întrebări și răspunsuri

Seminarul este susținut de Vergina Popescu, Inspector Șef Județean.

Participarea este gratuită.

Înscrierea la eveniment se face prin completarea formularului de participare, accesând link-ul:

https://www.cciat.ro/formular/index.php?cdx=dc7

Termenul de înregistrare: 12 aprilie 2024.

Informații suplimentare și/sau înscrieri se pot obține la tel. 0722 503 138, e-mail: rolinic@cciat.ro, Rodica Olinic consilier Relații Publice/ CCIAT.

Share
Published by
Marcel Hoster
Tags: cciatseminar

Recent Posts

Valul comasărilor de comune, îmbrățișat de opt primari liberali. Unii, circumspecți din cauza ”vecinilor” social-democrați

Un număr de opt primari liberali din Timiș sunt dispuși să accepte fuziunea cu comunele…

2 ore ago

Reforma lui Bolojan taie 150 de posturi din schema de personal a Primăriei Timișoara

Deși a început deja să elimine din posturile din structura de personal, Primăria Timișoara nu…

2 ore ago

Județul Timiș a fost promovat la unul din cele mai mari târguri de turism din lume, cu sute de mii de vizitatori, ITB Berlin/FOTO

Participare de gală! Județul Timiș a fost promovat zilele acestea (3-5 martie 2026) la un…

3 ore ago

De ce a fost schimbat managerul de la Babeș. Fritz: ”După o anumită perioadă e sănătos să existe o schimbare”

Schimbarea managerului în funcție de la Spitalul de Boli Infecțioase Victor Babeș Timișoara, a dus…

5 ore ago

Primarul Timișoarei nu dorește interzicerea sălilor de jocuri de noroc, ci gruparea loc pe două – trei străzi, din zonele industriale ale orașului

Intenția Primăriei Timișoara nu este de a expulza total acest tip de îndeletnicire din oraș,…

5 ore ago

Dominic Fritz răspunde negativ preluării, pentru reabilitare, a patru obiective de către Consiliul Județean: ”Demersul este politic, mai degrabă decât administrativ”

Demersul lansat de Alfred Simonis, președintele Consiliului Județean Timiș, pentru a prelua patru obiective din…

6 ore ago