Social

Carambol distrugător aproape de Traian Vuia. Cinci maşini au fost făcute praf din cauza unui şofer care nu a respectat distanţa în mers

Un bărbat în vârstă de 51 de ani a condus un autoturism pe DN 68 A, dinspre Lugoj înspre Traian Vuia, iar la un moment dat a intrat în coliziune cu un autoturism, condus de un bărbat în vârstă de 32 de ani, ce se deplasa regulamentar în fața sa.

Ulterior, autoturismul condus de bărbatul în vârstă de 32 de ani a fost proiectat într-un alt autoturism, condus de un bărbat de 24 de ani, care, de asemenea, se deplasa regulamentar în fața sa.

În urma impactului, autoturismul condus de bărbatul de 51 de ani a pătruns pe sensul opus de circulație și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 33 de ani, care se deplasa dinspre Traian Vuia înspre Lugoj, dar și cu încă un autoturism, ce se afla în spatele celui condus de bărbatul de 33 de ani, la volanul căruia se afla o femeie în vârstă de 37 de ani.

Șoferul în vârstă de 51 de ani, precum și o femeie pasageră în autoturism, au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate. La faţa locului a fost mobilizat şi elicopterul SMURD.

Toți șoferii au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Foto: arhivă

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

E oficial! Ciprian Ciucu câştigă detaşat alegerile pentru Primăria Bucureştiului. Mare surpriză pe locul 2!

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi noul primar al Capitalei, câştigând oficial scrutinul la o…

4 ore ago

Exit-poll: Ciprian Ciucu câştigă detaşat Primăria Capitalei. Victoria îi aparţine şi lui Ilie Bolojan

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiului, potrivit unui exit-poll realizat de…

8 ore ago

Emoții doar în primul sfert de oră! SCM Poli Timișoara a învins categoric codașa din Sighișoara

Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…

11 ore ago

Fetele de la Poli închid sezonul regular cu o victorie frumoasă contra Bistriței

Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…

15 ore ago

Viceprimarul Lațcău anunță punerea în valoare a clădirilor din zona Pieței Mocioni odată cu revitalizarea zonei

Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…

15 ore ago

Spitalul de Psihiatrie va avea un nou ambulatoriu, ridicat cu zece milioane de lei

Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…

16 ore ago