Etapa a doua din returul Ligii de Rugby propune pentru SCM USV Timișoara o nouă deplasare la București. Echipa bănăţeană înfruntă Rapid, vineri, 9 mai, ora 16.00, la stadionul Olimpia.
Partida din această rundă a șaptea va putea fi urmărită la TVR Sport. În clasament, cele două formații sunt vecine, pe locurile al patrulea și al cincilea. Echipa viola are 16 puncte, dar și un meci restant, iar Rapidul a adunat 11 puncte.
Primul XV va fi compus din Chiriac, Vasilovici, Mosese, Trăușan, Raqili, Altînok, Ser, Neculau (căpitan) – Rupanu, Boldor, Ștețco, Khvicha, Chibuwe, Tiqe, Simionescu.
Robert Murariu, care a suferit o intervenție chirurgicală, este indisponibil. În tur, la Timișoara, echipa campioană s-a impus cu 43-7.
Campionatul primului eșalon de handbal masculin se reia după pauza internațională care ne-a adus o…
Societatea Colterm anunță că în ordonanța de guvern referitoare la închiderea centralelor termice pe cărbuni,…
Inspectoratul General al Poliției de Frontieră Române a aprobat, la inițiativa Consiliului Județean Timiș, și…
În acest weekend se pune în joc primul trofeu din rugby-ul românesc intern la nivel…
De luni, 30 martie, intră în vigoare primele restricții de circulație aplicate pentru demararea lucrărilor…
În zona unde viitoarea Centură de Vest a Timișoarei va întâlni drumul național, lângă localitatea…