Una din cele mai talentate generații de copii din fotbalul bănățean s-a remarcat din nou. De această dată, CFR 2015 a urcat pe podium la un puternic turneu internațional disputat în Croația.
Un weekend plin de fotbal, emoții și mândrie! La prestigiosul turneu internațional de fotbal juvenil desfășurat la Split, unde au participat unele dintre cele mai puternice academii din Europa, CFR Timișoara a reprezentat cu cinste România, ajungând până în semifinale!
La competiție au participat echipe din Croația, NK Adriatic Split, Hajduk Split, Dinamo Zagreb, NK Zagreb, Lokomotiva Zagreb, NK Osijek, HNK Rijeka, Lokomotiva Rijeka, NK Istra 1961, HNK Gorica, NK Varazdin, Germania – VFB Stuttgart, Italia – AS Roma, SS Lazio, Slovenia – NK Maribor, Olimpija Ljublana, NK Domzale, NS Mura, Ungaria – FC Honved Budapesta, MTK Budapesta, Bulgaria – SKA Sofia, Botev Plovdiv, Muntenegru – FC Stari Aerodrom Podgorita, FK Zlatna Lopta Podgorita, Polonia – Motor Lublin, Iskra Kochlice, Bosnia – SK Bambi Tuzla, Herceg Sport, NK Ljubuski, și multe altele.
CFR Timișoara a jucat un fotbal de excepție, curajos, tehnic și cu o atitudine demnă de mari campioni. S-a calificat cu brio în semifinale, fără să primească gol, fiind eliminată la limită de AS Roma. Mai mult, Vlad Pintea a devenit și golgheterul competiției.
„A fost o experiență extraordinară pentru tot clubul. Ne-am bucrat de un turneu cu adevărat puternic și avem o mândrie aparte ținând cont de faptul că am arătat un fotbal bun și copii talentați. În afara terenului, am avut parte de plimbări de vis, clipe frumoase și prietenii legate cu echipe din toată Europa. Felicitări tuturor jucătorilor, antrenorilor și celor care ne susțin zi de zi! CFR Timișoara merge înainte – cu mândrie, pasiune și visuri mari! Mulțumim Andu Dăscălescu pentru invitația la acest turneu”, ne-au transmis reprezentanții clubului CFR Timișoara.
O a doua clădire administrată de Consiliul Județean Timiș are, de marți, iluminat festiv pe…
La doar câteva ore de la momentul în care Consiliul Județean Timiș a aprobat rezilierea…
Fostul internaţional român Ioan Timofte este, începând de astăzi, noul director sportiv al Politehnicii Timișoara.…
Guvernul și-a asumat marţi, în faţa plenului reunit al Senatului şi Camerei Deputaţilor, răspunderea pe…
Începând de miercuri, 3 decembrie 2025, la ora 17:00, la Muzeul Național de Artă Timișoara…
Eliminarea locurilor de parcare prin amenajarea unui culoar pentru firobuze pe Take Ionescu și-a găsit…