Social

Accident grav la Ictar Budinț! Trei victime, două persoane încarcerate

Duminică dimineața la ora 10, un telefon la 112 anunța un eveniment rutier nefericit în localitatea Ictar Budinț, astfel că ISU Banat a reacționat imediat.

În accidentul rutier sunt implicate două autoturisme în care se aflau trei persoane. Dintre acestea, două victime au rămas încarcerate. Toate persoanele implicate sunt conștiente, cooperante.

La locul evenimentului intervin pompierii lugojeni cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD, precum și o ambulanță SAJ.

„Astăzi, 21 decembrie, un bărbat de 71 de ani a condus un autoturism dinspre localitatea Ictar Budinți înspre localitatea Iosifalău, iar la un moment dat a intrat în coliziune cu un autovehicul condus de un bărbat în vârstă de 37 de ani. În urma impactului au rezultat 2 victime, respectiv bărbatul de 71 de ani și o femeie în vârstă de 67 de ani, pasageră în aceeași mașină. Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, transmite IPJ Timiș.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

9.000 de daruri, mii de zâmbete și o rețea de oameni care cred în bine – implicarea Asociatiei Socioculturale Sam’s Friends

Într-o lume în care diferențele sociale se adâncesc, iar accesul la resurse nu este egal…

3 ore ago

Primăria Timișoara vrea un nou drum între Aradului și Torontalului. Va dubla, în mare parte, Centura Vest

Un important producător de băuturi răcoritoare, care deține o fabrică pe Calea Torontalului, vrea să…

20 de ore ago

Expoziția Moving Elements deschide anul de evenimente de la Muzeul Apei

Sezonul 2026 începe la Muzeul Apei Timișoara cu expoziția Moving Elements a artistului Bogdan Nueleanu, una dintre…

23 de ore ago

Culturile lumii la UVT, o nouă ediție. Sunt programate două spectacole cu tradiții sârbești

Comunitatea academică a Universității de Vest din Timișoara (UVT) organizează o nouă ediție a seriei de evenimente…

23 de ore ago

Marilen Pirtea sare în apărarea Guvernului Bolojan: România are printre cele mai mici impozite pe locuinţă din Europa

Preşedintele interimar al PNL Timiş, Marilen Pirtea, afirmă că România se numără, alături de Cehia…

23 de ore ago

Peste o sută de misiuni ale pompierilor timişeni, în ultimele 24 de ore. Localitatea Saravale a rămas fără energie electrică

În condițiile meteo din această perioadă, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Timiş a anunţat…

23 de ore ago