Categories: Poli TimisoaraSport

Steaua il ia pe Axente

Mircea Axente este la un pas de Steaua Bucureşti. Poli Timişoara are toate şansele să se despartă din nou de un fotbalist în favoarea echipei lui Gigi Becali, conform unei ştiri apărute pe site-ul www.gsp.ro.

Nemulţumit de randamentul celui care a marcat cinci goluri în turul campionatului, Dusan Uhrin ar putea fi cel care a hotărât cedarea atacantului timişorean. În eventualitatea în care va semna cu clubul lui Gigi Becali, Mircea Axente intră pe o listă ce mai cuprinde multe nume de foşti jucători alb-violeţi care au ajuns în curtea latifundiarului din Pipera în ultimii ani. Culmea e ca toţi aceşti fotbalişti (Ovidiu Petre, Mihăiţă Pleşan, Emeghara, Karamyan) s-au accidentat grav după ce au semnat cu Steaua Bucureşti. Ultimul exemplu este cel al fundaşului Latovlevici, diagnosticat cu probleme serioase la rinichi, după ce a semnat cu Steaua. Plecarea lui Axente la Steaua ar lăsa un loc în ofensiva formaţiei lui Uhrin, care este interesat de Moraes sau de un alt atacant din Cehia, ţara sa natală. (sursa foto:www.politimisoara.com)

Share
Published by
Sabin Cara

Recent Posts

A intrat în fața trenului și a scăpat ca prin urechile acului… Accident feroviar la Peciu Nou

Un șofer neatent a avut zile... În jurul orei 13:30, ISU Timiș a fost solicitat…

2 ore ago

A murit „Părintele”! Ioan Sdrobiș ne-a părăsit la 79 de ani

Antrenor carismatic cu ochi pentru tineri. Este cel care l-a promovat și pe Cristi Chivu…

2 ore ago

Dominic Fritz după alegerile din Bucureşti: „Avem nevoie urgent de primari în două tururi și pentru a crește legitimitatea primarilor”

Președintele USR, Dominic Fritz, a declarat, luni, într-o conferință de presă, că alegerile locale parțiale…

3 ore ago

Profesorul Cristian M. Teodorescu va fi în dialog cu publicul timișorean, la UVT

Universitatea de Vest Timișoara oferă publicului un nou eveniment din seria „Conectați la viitor”, intitulat…

5 ore ago

Și-a găsit sfârșitul brusc, într-o stație de tramvai

Luni dimineața, în jurul orei 09:45, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că…

5 ore ago

Studii clinice în gastroenterologie derulate în cadrul Asociației OncoHelp

Boala Crohn și rectocolita ulcero-hemoragică sunt patologiile pentru care pacienții pot avea acces la terapii…

5 ore ago