Arhiva pentru eticheta: steaua

SCM Timişoara, memoriu după ce a fost nedreptăţită în semifinala cu Steaua

Prim-divizionara de rugby SCM Timişoara a redactat un memoriu la adresa brigăzii de arbitri care a condus partida Steaua București – SCM Timișoara, de sâmbătă, 9 octombrie, semifinală a Superligii de rugby. Documentul a fost înaintat Comisiei Centrale de Arbitri și vizează deciziile care, în opinia clubului bănăţean, au influențat rezultatul final. Oficialii partidei au

Nimic nu e imposibil! Timişoara a învins Steaua în Ghencea şi va juca finala Cupei României

Victorie superbă pentru LEI, în semifinala Cupei României disputată la București, 18-16 (6-0) cu Steaua, deși bănăţenii au jucat cu un om în minus din minutul 21. Punctele echipei timişorene au fost marcate din lovituri de pedeapsă, Vlaicu – patru, Jipa – două. Partida disputată în Ghencea, pe o ploie mocănească a fost foarte echilibrată.

Primul egal din acest sezon competițional de rugby. Timișoara și Steaua de… nedespărțit!

A fost spectacol în cele din urmă pe arena Gheorghe Rășcanu. Două dintre echipele ce în ultimul timp și-au schimbat mult între ele… jucătorii, au oferit o partidă bună, mai ales în repriza secundă. S-a terminat 13-13, dar oricare dintre combatante se putea impune. În prima repriză s-a marcat doar cu piciorul, adică din lovituri

Concluziile unui tur de campionat atipic: E bine, dar se putea mai mult

Prim-divizionara de handbal masculin SCM Poli Timișoara a încheiat turul de campionat pe locul 7 cu 8 victorii și 7 înfrângeri, trei dintre acestea fiind însă la masa verde. Alb-violeții și-au depășit potențialul în meciurile cu Dobrogea Sud, CSM București și Steaua, dar au dezamăgit crunt în partidele cu Făgăraș și Focșani. Una peste alta,

Poli vrea să răzbune înfrângerea cu Focșaniul, cu un rezultat bun cu Steaua

Poli vrea să răzbune înfrângerea cu Focșaniul, cu un rezultat bun cu Steaua Handbaliștii de la SCM Politehnica au plecat din nou spre Capitală, unde vor întâlni Steaua București în etapa a 12-a a Ligii Zimbrilor. Meciul e programat mâine (vineri), de la ora 16,30 în transmisiune directă la TVR 2. În drum spre București,

rugby scm timisoara

Meci de totul sau nimic pentru rugbiștii de la SCM Timișoara

Duminică, pe stadionul din Complexul Ghencea, de la orele 15.30, Steaua București și SCM Timișoara vor disputa practic derby-ul semifinalelor Superligii de rugby, cealaltă partidă disputându-se astăzi în Maramureș între Baia Mare și Dinamo. Roș-albaștrii au încheiat sezonul regulat pe poziția secundă și s-au calificat direct in semifinale, în timp ce SCM Timișoara, doar locul

Cupa nu mai vine în Timișoara, a fost „deturnată” spre Capitală

Steaua a învins Timișoara Saracens cu 22-19 (13-9 la pauză) în finala Cupei României disputată la Brașov. Bucureștenii obțin primul trofeu intern după o perioada de 10 ani dominată aproape exclusiv de Timișoara și Baia Mare. Ultima câștigătoare a Cupei a fost însă CSM București, echipă desființată în vara acestui an. Meciul a fost foarte

Schimbare din mers. Timişoara Saracens joacă finala cu Steaua în această săptămână

Programată iniţial pentru data de 7 decembrie, la Braşov, finala Cupei României dintre Timişoara şi CSA Steaua se va disputa mai repede cu 7 zile. Federaţia a mutat finala pe 30 noiembrie de frica ninsorilor ce ar putea veni în decembrie. Anul trecut, FRR a programat ultimul act al competiţiei dintre Timişoara şi CSM Bucureşti

Senzaţional! Poli câştigă Cupa României după o evoluţie de vis în finala cu Steaua

În sfârşit, o mare victorie pentru sportul timişorean, adusă de handbaliştii de la Poli. După ce sezonul trecut a jucat finala, pe care a pierdut-o însă la Constanţa, anul acesta sportivii timişoreni au făcut un pas în plus, câştigând Cupa României. A fost o finală extraordinară, pe care bănăţenii au controlat-o de la un capăt la altul, impunându-se cu 31-27.

Poli pierde la Chiajna cu Steaua un meci din care putea scoate mai mult

Uvertura etapei a 20-a din Liga Zimbrilor la handbal masculin s-a disputat în sala Concordia din Chiajna, acolo unde echipa gazdă, Steaua, a întâlnit SCM Politehnica Timişoara. După 60 de minute de handbal în care s-a pus mai mult accent pe defensivă, amfitrionii s-au impus cu 24-22, la pauză 11-9. A fost un joc în care şi arbitrii Mârza şi Nedelea din Cluj s-au remarcat, negativ, dezavantajând în unele situaţii echipa bănăţeană.

„Leii din Banat” egalează Steaua la general și pot obține calificarea în semifinale

După ce la prânz Timişoara învingea Steaua în Ghencea la rugby, seara a venit şi la baschet o victorie la fel de importantă. Condusă cu 13 puncte, BC SCM a avut un sfert patru excelent şi s-a impus în meciul doi din play-off, 74-69, egalând situaţia la general. Acum este 1-1, iar seria care se joacă după sistemul cel mai bun din cinci jocuri se mută la Timişoara.