Categories: Social

Filialele CNSLR Fratia dezbat cazul spagarului Marius Petcu

Consilierul judeţean Adrian Negoiţă, liderul CNSLR Frăţia Timiş (foto), spune că reţinerea lui Marius Petcu, preşedintele naţional al confederaţiei, a fost o surpriză pentru el.

„Cazul Petcu” va fi dezbătut, în aceste zile, şi în Timiş, însă, cel puţin pentru moment, nu se pune încă problema ca sindicaliştii din ţară să ceară demisia liderului naţional al confederaţiei. „Instanţa va dovedi dacă Petcu este sau nu vinovat. Reţinerea lui Petcu nu pot să zic că a fost un şoc, dar a fost o surpriză pentru mine. Sper să se dovedească că este nevinovat. În această săptămână vor fi discuţii în birourile judeţene şi vom vedea ce poziţie să luăm vizavi de această situaţie. Nu se pune încă problema cererii demisiei lui Petcu”, spune Adrian Negoiţă, liderul CNSLR Frăţia Timiş. Marius Petcu a fost reţinut 24 de ore, pentru luare de mită. Curtea de Apel Bucureşti a decis însă cercetatrea lui în stare de libertate. Pectu a fost reţinut de procurorii DNA după ce ar fi fost prins în flagrant luând şpagă 40.000 de euro de la un om de afaceri.

Share
Published by
Mihai Oancea

Recent Posts

SCM Poli, sub așteptări în Maramureș. Portarul Makaria, coșmarul alb-violeților

Un derby de tradiție al handbalului românesc s-a încheiat dezamăgitor pentru reprezentanta Banatului. Minaur Baia…

11 ore ago

Responsabilitățile agenților economici în domeniul protecției mediului și a gestionării deşeurilor, în dezbatere la CCIAT

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN),…

18 ore ago

La Universitatea de Vest Timișoara va avea loc seria Conferințelor Prepascale

În acest an, Facultatea de Litere, Istorie, Filosofie și Teologie din cadrul Universității de Vest din…

18 ore ago

Noile trenuri poloneze Pesa vor circula pe ruta Arad – Timișoara – Caransebeș

La Timișoara, pe calea ferată vor circula și noile garnituri de tren realizate de polonezii…

19 ore ago

Lugojul nu a (mai) avut probleme la Cluj

Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj a câștigat categoric la Cluj-Napoca, în minimum de seturi.…

20 de ore ago

Cum i s-a urcat PSD-ului democrația la cap

Pe vremea crâncenului dar și obositului PSD, la final de trimandat Ion Iliescu, social-democrații au…

23 de ore ago