Categories: Timp liber

Fotograf din pasiune, timisorean din dragoste / FOTO

E din Satu Mare, a ales Timişoara din motive exclusiv romantice şi face fotografie din pasiune. Csaba Papp încearcă acum să-și facă un nume în lumea magicienilor imaginilor și muncește din greu pentru asta.

Csaba Papp e pasionat încă de mic de arta fotografică, iar la finalul liceului s-a pus serios pe muncă. A participat la diverse concursuri, iar rezultatele nu s-au lăsat așteptate. A venit apoi de la Satu Mare la Timișoara pentru că s-a îndrăgostit și a vrut să fie aproape de iubita lui. Între timp, povestea de iubire și-a mai pierdut din intensitate, dar Csaba nu regretă nimic, pentru că n-a avut decât de învățat din această experiență.
Tânărul fotograf este un mare iubitor de motoare, adrenalină şi lucruri ieşite din comun. În ceea ce privește fotografia, stilul său e greu de explicat, însă figurile geometrice, lucrurile abstracte şi portretul îi pun în mişcare imaginaţia şi ochiul. Csaba e convins că, în această meserie, aparatul pe care îl ai este important, dar dacă nu ai viziune, tehnica nu-ți folosește la nimic. Erwin Olaf este artistul lui preferat, asta poate și pentru că este un perfecționist.
Csaba Papp are în plan pentru acest an realizarea a mai multor calendare cu rochii de mirese şi motociclete, dar lucrează intens şi la un proiect important. În această săptămână, artistul sătmărean îşi lansează şi un fan page pe Facebook, o dată cu această lansare el pregătind şi un concurs pentru vizitatori. Mai multe informații puteți găsi pe http://www.facebook.com/PhotonMedia

[nggallery id=1038]

Share
Published by
Gabriel Hort

Recent Posts

Ioan Mateescu a rămas singurul candidat pentru şefia Asociației Județene de Fotbal Timiș. Şi-a constituit echipa de vicepreşedinţi

Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…

7 ore ago

O sugestie interesantă din partea Visit Timiș la final de săptămână: sunteți invitați într-un oraș cu totul special

Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…

8 ore ago

Primăria Timișoara pregătește reabilitarea clădirii ”Școlii Mici”, pentru a o transforma în grădiniță

Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…

8 ore ago

Generația de aur a juniorilor CFR Timișoara se pregătește în Antalya pentru un an cu multe provocări

În ciuda dificultăților și a problemelor cotidiene, la Gara Mare se face un proiect fantastic,…

10 ore ago

A devenit funcțională stația de autobuz nou înființată la Parcul Botanic

Așa cum Primăria Timișoara anunțase în urmă cu mai multe luni, la Parcul Botanic a…

11 ore ago

La Oloșag a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. Au fost luate deja primele măsuri

În județul Timiș a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. De această…

11 ore ago