Cei 50 de suporteri alb-violeţi, membri ai galeriei, care s-au încumetat să meargă la jocul dintre Poli Timişoara şi Mureşul Deva l-au contestat pe Gheorghe Chivorchian, cel mai înalt oficial polist prezent la evenimentul de pe arena „Dan Păltinişanu”.
În câteva rânduri, pe parcursul reprizei secunde, membrii galeriei, supăraţi pe situaţia disperată în care a ajuns Poli, l-au taxat pe fostul conducător de la FCM Bacău şi Ceahlăul Piatra Neamţ, în prezent locţiitorul lui Marian Iancu la Poli. „Chivorchian, m..e Chivorchian”, au scandat suporterii lui Poli în câteva rânduri. Aceştia
Fanii sunt supăraţi şi pe faptul că, spun ei, Gheorghe Chivorchian nu este atins în niciun fel de criza prin care trece clubul, acesta primindu-şi banii de la Marian Iancu până la ultimul leu. Suma încasată de Gheorghe Chivorchian în fiecare lună la Poli se ridică la aproximatic 6.000 de euro, în condiţiile în care echipa evoluează în eşalonul secund.
Acest text nu este despre sărăcie. Este despre bogăția care nu își face datoria. Despre…
Primăria și Consiliul Local Ghiroda, în parteneriat cu Asociația ProDatina, organizează sâmbătă, 13 decembrie 2025,…
Pe 6 decembrie întreaga creștinătate îl sărbătorește pe Sfântul Nicolae, unul dintre cei mai iubiţi…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 06.12.2025, unde se vor executa reparaţii…
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…