Categories: Info si Utile

Programul curateniei de toamna

Retim ETIM Ecologic Service SA a început campania de curăţenie generală de toamnă. În prima săptămână, între 15 și 21 octombrie, activitatea de colectare se va desfăşura în zona situată la nord de canalul Bega. Din 22 octombrie se va trece la curăţenie în zona situată la sud de canalul Bega .

Vineri, echipele Retim vor acțion în perimetrul str. Bârzava – Calea Bogdăneștilor (din str. Bârzava în str. B. P. Hasdeu) – str. B. P. Hasdeu (din Calea Bogdăneștilor în str. Dunărea) – str. Dunărea (din str. B. P. Hasdeu în str. Bârzava).

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

Asociația Prin Banat încheie proiectul Ambulanța pentru Monumente după cinci ani de activitate

Unul dintre cele mai apreciate proiecte de păstrare a patrimoniului, Ambulanța pentru Monumente, derulat în…

39 de minute ago

Schimbare da manager la Spitalul „Dr. Victor Babeș”. Lui Cristian Oancea nu i se mai prelungeşte contractul

La finalul acestei luni lui Cristian Oancea îi expiră mandatul de manager al Spitalului de…

58 de minute ago

Consiliul Județean Timiș deleagă spre propria societate întreținerea estetică a 38 de drumuri și a pistei de biciclete de pe malul Begăi

Consiliul Județean Timiș a aprobat alocarea a peste un milion de lei pentru societatea Service…

2 ore ago

Zborurile de marți dinspre Timișoara spre Dubai au fost anulate

Două zboruri programate marți din Timișoara spre zona Golfului au fost anulate. Cursele erau programate…

2 ore ago

Anne Applebaum, laureată a premiului Pulitzer, va conferenția la Universitatea de Vest Timișoara

Universitatea de Vest Timișoara continuă organizarea eenimentelor sub genericul „Idei care schimbă lumea” În cadrul…

2 ore ago

Sânnicolau Mare, cel mai bogat oraş din judeţul Timiş în 2025, urmat de Jimbolia

Sânnicolau Mare a avut, în 2025, cele mai multe venituri dintre cele opt oraşe ale…

5 ore ago