Categories: Sport

Becali dauneaza grav integritatii morale a lui Ionut Nasleu

Ionuţ Nasleu, liberalul timişorean numit vicepreşedinte al Autorităţii Naţionale pentru Restituirea Proprietăţilor (ANRP), a fost luat în vizor de suporterii timişoreni. Polist auto-declarat, Nasleu a apărut într-o fotografie alături de Gigi Becali, la jocul susţinut duminică de Steaua Bucureşti, pe Naţional Arena, cu CFR Cluj.

Cristi Brâncovan, unul dintre cei mai activi suporteri ai Politehnicii Timişoara din ultimii 15 ani, a luat foc când a văzut imaginea, postată la un articol de pe prosport.ro, în care apare Ionuţ Nasleu alături de Gigi Becali şi de premierul Victor Ponta.

Vexat, Brâncovan nu s-a putut abţine să comenteze, pe Facebook, fotografia în care apare Ionuţ Nasleu apare alături de Gigi Becali. „Dacă-l vedeți vreunu’, mâine, în Piața Unirii, pentru a sărbatori alături de campionii de la rugby, pe ăsta din partea dreaptă a imaginii, alături de Becali, să-i futeți o flegmă… ce sclav …”, este mesajul lui Cristi Brâncovan.

Supărarea este justificată de autorul mesajului prin prisma trecutului lui Ionuţ Nasleu, unul dintre politicienii locali care s-a declarat tot timpul un mare polist. „Se poza în mare polist, mare curvă de om. În fine, nu cred că o să-și depășească vreodată condiția de sclav”, a mai notat suporterul timișorean.

Share
Published by
Alex Nestor

Recent Posts

Doi infractori notorii printre membrii fondatori ai partidului lui Călin Georgescu

Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…

2 ore ago

SCM Timișoara vrea să organizeze turneul Final 4 al Cupei României

Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…

4 ore ago

Săcălazul va avea, în premieră, creșă. La Moșnița va crește numărul de grupe funcționale

Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…

4 ore ago

Douăzeci de noi locuri de parcare sunt amenajate în Piața Consiliul Europei

Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…

5 ore ago

O asociere de firme condusă de Construcții Erbașu va primi 211 milioane de lei pentru reabilitarea a 13 kilometri de rețea de termoficare

O asociere condusă de societatea Constucții Erbașu a fost declarată câștigătoare a contractului de modernizare…

5 ore ago

Trei regiuni istorice din România își consolidează colaborarea în cadrul rețelei IGCAT: parteneriat pentru promovarea națională prin gastronomie

Gastronomia ne „leagă” pe toți. Harghita, Banat și Dobrogea au oficializat semnarea unui Acord de…

6 ore ago