Categories: Info si Utile

Inscrieri pentru Targul de Craciun

Primăria Timişoara organizează, în acest an, a șasea ediție a Târgului de Crăciun, atât în Piața Victoriei, cât și pe strada pietonală Mărășești. Evenimentul are loc în perioada 1 decembrie 2012 – 2 ianuarie 2012. În această perioadă, comercianții se pot înscrie.

Comercianţii interesaţi de participarea la Târgul de Crăciun trebuie să depună, până în 16 noiembrie, la Primăria Timişoara, camera 12, Centrul Consiliere Cetăţeni pentru Direcţia Comunicare (luni, miercuri, joi, vineri, orele 8,30 – 16,30, respectiv marți, orele 8,30 – 18,30) următoarele documente: formular (.word sau .pdf) de participare la Târgul de Crăciun, CD cu pozele si lista produselor comercializate, poze ale căsuţei, în cazul în care comerciantul deţine căsuţă, copie xerox după actele firmei, certificat de calitate sau orice alt document care atestă calitatea şi specificul produselor comercializate

Trebuie precizate, de asemenea, detaliile referitoare la necesarul tehnic pentru buna funcţionare a activităţii (curent electric, apă şi altele). Cei care vând produse alimentare au nevoie de avizul prealabil al Direcţiei Sanitar-Veterinare.

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

Viceprimarul Lațcău explică modul de lucru din Piața Traian: ”Nu vom interveni peste tot simultan, dar nici nu vom lucra pe tronsoane foarte mici”

Viceprimarul Ruben Lațcău e optimist și anunță: ”Începem luna aceasta în Traian”. Deocamdată se fac…

26 de minute ago

Rețeaua de apă și canalizare din comuna Șag, progres substanţial în zece ani

În iunie 2016, comuna Șag pornea de la zero kilometri de rețea de canalizare. Astăzi,…

2 ore ago

CONVOCARE ADUNAREA GENERALĂ A MEMBRILOR FILIALEI CECCAR TIMIȘ

Se convoacă Adunarea generală a membrilor CECCAR Filiala Timiș, la sediul filialei, în data de…

2 ore ago

Primăria Timișoara și ADR Vest au semnat contractul de finanțare a reabilitării termice a școlii generale 16

La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…

6 ore ago

Primele două comune timişene, Fibiş și Maşloc, au fost convinse să realizeze comasarea

Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…

6 ore ago

”Centura” ocolitoare a comunei Remetea Mare, drumul de legătură Aeroport – A1, va fi prioritizat la construire

Consiliul Județean Timiș a aprobat luni includerea drumului de legătură dintre Aeroportul Internațional Timișoara și…

7 ore ago