Catalin Tiuch
Lupta pentru Colegiul VI Deputaţi Recaş, între fostul ministru al Agriculturii, Valeriu Tabără (PD-L), şi Cătălin Tiuch, preşdintele tinerilor din PSD Timiş, naşte pasiuni nebănuite. Preşedintele PSD Timiş, Titu Bojin, a aplecat la simbolistică pentru a descrie diferenţa dintre cei doi candidaţi.
„Am militat pentru candidatura lui Cătălin Tiuch pentru Camera Deputaţilor. A avut girul meu. USL vine pe Colegiul VI cu un suflu nou. Tabără a obosit, este ca o locomotivă cu cărbuni care a obosit. Trebuie să avem grijă de ea, să o iubim, să o îngrijim, dar atât. Cătălin Tiuch este locomotiva electrică a USL. Îi dau de pe acum certificatul în alb şi îl semnez în calitate de preşedinte că Tiuch va fi parlamentar din decembrie”, a spus Titu Bojin, preşedintele PSD Timiş.
Cătălin Tiuch pune şi el umărul la răsturnarea mitului Valeriu Tabără şi este convins că va câştiga colegiul. „Colegiul IV nu a avut niciodată un parlamentar. Nu există nici un proiect acolo pe care în 20 de ani Tabără să poată afirma că s-a zbătut pentru el. Sunt convins că pot câştiga, oamenii de acolo au nevoie de un parlamentar adevărat”, a spus Tiuch.
Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…
România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…
Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Timișoara, medicul Tudor Constantin Luca, a primit de la…
Primarul oraşului Sânnicolau Mare, Dănuţ Groza, a anunţat că a fost lansat în liciatţie proiectul…
Iarnă în toată puterea cuvântului în țară. În Banat însă, vremea va fi mai blândă…
În România, meritul nu aduce resurse. Puterea, da. Diferența dintre orașe nu ține de…