Mai multe chioșcuri de ziare din Timișoara au fost amplasate ilegal. Acestea nu au autorizație și e foarte posibil să fie demolate în scurt timp.
Polițiștii locali au constatat că 21 de chioșcuri în care se vând ziare nu au niciun fel de autorizații, avize sau contracte emise de Primăria Timişoara. Proprietarii lor nici măcar nu au achitat la zi taxele de ocupare a domeniului public. Fiecare punct de lucru a fost amendat cu 200 de lei.
Este vorba despre chioșcurile de pe str. Circumvalaţiunii-Creaţiei, bd. Take Ionescu-Punctele Cardinale, str. Gh. Dima, Piaţa Mărăşti, bd. 16 Decembrie-Zona Maria, str. Aştrilor, Calea Aradului-Liege, str. Baba Dochia-Şaguna, Piața Iuliu Maniu, bd. Cetăţii-Matei Basarab, bd. Eroilor, bd. Gheorghe Lazăr, Calea Buziaşului, str. Dacilor, str. Dunării, str. Holdelor-Borzeşti, str. Ardealului-Liceul Auto, bd. Dragalina, Spitalul Judeţean. În cazul în care nu intră în legalitate, cele 21 de chioșcuri ar putea fi ridicate de primărie.
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…
Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…
În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…
Echipa gazdă rămâne departe de forma arătată anii trecuți. CSM Lugoj a continuat seria înfrângerilor…
Festivalul „Suflet Primenit” este un eveniment dedicat promovării valorilor creștine prin artă și tradiție. Acesta…
În fiecare comunitate există povești care nu se văd din prima. Povești despre copii care…