Nu trece lună în care organigrama lui Poli să nu suporte modificări. Stufoasă de la bun început, aceasta este completată mereu cu noi angajaţi. Și nu dintre cei de care este neapărată nevoie. Centrul de juniori n-are, de jumătate de an, preparator fizic sau antrenor cu portarii, dar clubul va avea încă doi oameni pe statul de plată.
Ion V. Ionescu spunea, acum câteva luni, că la centrul de copii şi juniori nu e nevoie de un antrenor care să se ocupe de portari şi nici de un preparator fizic. Este impetuoasă nevoie, însă, conform politicii clubului, de angajaţi în echipa administrativă, cea mai numeroasă pe care o are vreo echipă din România. Poate şi din Europa.
În echipa administrativă a clubului se regăsesc nu mai puţin de 15 angajaţi, de la inspector de resurse umane la consultant IT, de la manager TMS până la consultant juridic, de la economist la secretară. Şi, n-o să vină să credeţi, echipa are nevoie de noi cadre, pentru a funcţiona la parametrii doriţi! Ultimul membru al echipei va fi, în doar câteva zile, Dorin Micşa. Acesta nu e la prima experiență cu Poli, echipă la care „prestează” de vreo 15 ani, fiind, la un moment dat, chiar vicepreședinte.
La Poli este nevoie și de un ochi avizat, care să descopere fotbalişti talentaţi. Mircea Şchiopu, fostul mijlocaş de la ACS Recaş, va fi noul „scouter” al clubului timişorean şi, cel mai probabil, va face parte din staff-ul tehnic al echipei. Evident, Poli Timişoara funcţionează în continuare, de mai bine de jumătate de an, fără antrenor cu portarii sau preparator fizic la a centrul de copii şi juniori.
Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…
Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…
Prima zi de activitate a ”Lights of the Village”, evenimentul desfășurat la Muzeul Satului Bănățean…
Reli este o femeie puternică și curajoasă. Soție, mamă și învățătoare dedicată, ea a dus…
Centrul de Cultură și Artă al Județului Timiș, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului…
Întrebați pe stradă în Timișoara câți știu de Casa Muhle, de povestea ei, și nu…