Categories: Poli Timisoara

Trei victorii pentru Poli in Antalya

Poli a învins cu 2-1 pe Neftchi Baku, in cel de-al treilea joc de verificare din turneul din Antalya. Golurile elevilor lui Vali Velcea au fost reușite de Poparadu (minutul 35) și Szekely (minutul 70).

Conform www.acspoli.ro, Velcea a început cu Kirev, Nohai, Petrovic, Şeroni, Marovic, Goge, Poparadu, O. Petre, Bălace, Boldea, Dina. În partea a doua au intrat ceilalţi jucători, inclusiv Ducu Nini (fundaş de 26 de ani), aflat în teste. Următoarele jocuri: Magdeburg/Germania (1 februarie), Tobol/Kazahstan (2 februarie), Viitorul Constanța (5 februarie) și Buducnost Podgorica/Muntenegru (7 februarie).

Share
Published by
Sabin Cara

Recent Posts

Prețul stabilității iluzorii: de ce guvernarea prin ezitare ne împiedică să avansăm

România nu este condusă de o coaliție. Este administrată printr-un armistițiu administrativ cu program zilnic, unde…

O oră ago

AS Tour Timişoara vă invită la un sejur de vis în care să descoperiţi secretele Deltei Dunării

În mai 2026, când Delta Dunării înflorește, păsările se întorc acasă, iar nuferii colorează canalele,…

2 ore ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 7 februarie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 07.02.2026, unde se vor executa reparaţii…

2 ore ago

Ioan Mateescu a rămas singurul candidat pentru şefia Asociației Județene de Fotbal Timiș. Şi-a constituit echipa de vicepreşedinţi

Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…

16 ore ago

O sugestie interesantă din partea Visit Timiș la final de săptămână: sunteți invitați într-un oraș cu totul special

Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…

17 ore ago

Primăria Timișoara pregătește reabilitarea clădirii ”Școlii Mici”, pentru a o transforma în grădiniță

Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…

18 ore ago