Cea mai lungă stradă din Timișoara intră, în sfârșit, în reparații. Timp de 20 de luni, strada Musicescu va trece printr-un proces de modernizare. Lucrarea este executată de SDM și costă peste șapte milioane de lei.
Lucrările de reparații încep săptămâna viitoare și se vor desfășura pe porțiunea cuprinsă între strada Hebe și Calea Urseni. Proiectul presupune amenajarea de trotuare, borduri, rigole și piste de biciclete. Pentru că artera este foarte îngustă, locuri de parcare vor fi realizate numai pe anumite porțiuni.
„Cea mai lungă stradă din oraș este într-un hal fără de hal. Ea va intra în reabilitare și se va lucra pe tronsonul de la strada Hebe până la Calea Urseni, pe o lungime de aproximativ patru kilometri. Executantul lucrării este Societatea de Drumuri Municipale, iar valoarea contractului este de 6,1 milioane de lei, fără TVA”, a declarat Nicolae Robu.
Dascălilor de la Jurnalism le place să le explice studenților cum nu este știre când…
Tradiție, folclor, autenticitate. Unul din cele mai apreciate festivaluri dedicate tradiției bănățene, și nu numai,…
Primăria Șag îi informează pe locuitorii comunei că impozitele pentru clădiri și terenuri se stabilesc…
Proiectul Primăriei Timișoara de a ridica o parcare multietajată pe terenul din spatele Magazinului Bega…
Astăzi, 14 ianuarie, s-a reluat programul cu publicul la Compartimentul Taxe și Impozite și la…
British Council România, în colaborare cu Universitatea Politehnica din Timișoara, lansează Școala de Design Circular…