Aquatim SA a semnat încă un contract de lucrări din cadrul Proiectului „Extinderea şi modernizarea sistemului de alimentare cu apă şi canalizare în judeţul Timiş”. Acesta se referă la orașele Gătaia și Ciacova și are o valoare de 18 milioane de lei, fără TVA.
Pentru Gătaia sunt vizate următoarele lucrări: reforări şi reabilitări foraje existente, construcţie unei staţii pompare ape uzate, extinderea şi reabilitarea a peste cinci km reţea de apă şi șapte km sistem de canalizare. Pentru Ciacova sunt vizate următoarele lucrări: construcţii de staţii pompare ape uzate, extinderea şi reabilitarea a peste 11 km sistem de canalizare.
Contractul a fost atribuit, în urma unei licitaţii publice, asocierii de firme SC Grup Construct SRL (lider de asociere) şi Ludwig Pfeiffer Hoch – und Tiefbau GmbH&Co KG.
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…
Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…
În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…
Echipa gazdă rămâne departe de forma arătată anii trecuți. CSM Lugoj a continuat seria înfrângerilor…
Festivalul „Suflet Primenit” este un eveniment dedicat promovării valorilor creștine prin artă și tradiție. Acesta…
În fiecare comunitate există povești care nu se văd din prima. Povești despre copii care…