Tabăra de colibe de pe strada Cerna a fost făcută, din nou, una cu pământul. Polițiștii locali și polițiștii de la Secția 2 au intervenit vineri dimineață în zona Buziașului.
Timișorenii de pe strada Cerna au sesizat Poliția Locală, de mai multe ori, că tabăra de colibe demolată și cu alte ocazii a reapărut în spatele blocurilor lor. Zona se transformase într-o adevărată groapă de gunoi.
Polițiștii au descoperit, vineri dimineață, 18 persoane, din care cinci copii, care locuiau în adăposturile improvizate. Adulții au fost sancționați pentru ocuparea domeniului public, prin ridicarea de adăposturi improvizate și abandonare de deșeuri. Aceștia proveneau din localități precum Sânnicolaul Mare, Seceani, Comloșu Mic, Jimbolia, Socol (Caraș Severin) și Cluj Napoca. Ei au fost îndrumați către localitățile de baștină, iar reprezentanții Direcției de Mediu și ai Retim au curățat zona. Cel puțin pentru o perioadă.
Ediția a XVII-a a expoziției internaționale GastroPan, desfășurată în perioada 19–21 martie 2026, la Sibiu,…
Derby în C7 și meci de tradiție pentru fotbalul românesc, chiar dacă vorbim de liga…
Așteptată de luni bune de zile, deschiderea noii variante modernizate a stadionului Dacia, noua bază…
Sâmbătă, 21 martie este o zi importantă pentru fotbalul județean. La Sala Multifuncțională a Consiliului…
După 1-0 acum o săptămână pe teren propriu, acum a fost 0-1 la Chiajna. Altfel,…
Primăria comunei Jebel anunță că începând din data de 15 aprilie, va începe acțiunea de…