Categories: Sport

CS Ghiroda – Politehnica, doar cu invitatie sau bilet

Peste câteva zile începe o nouă ediţie a Ligii a IV-a Timiş. Încă din prima etapă vom avea parte de un veritabil derby. Se vor întâlni CS Ghiroda, câştigătoarea de anul trecut a seriei, şi Politehnica Timişoara, formaţia care a terminat pe locul secund.

Pentru a evita eventualele ieşiri în decor ale unor suporteri timişoreni, conducerea echipei CS Ghiroda, la fel ca şi acum câteva luni, va permite accesul suporterilor pe arena „Emilian Pavel” doar cu invitaţii primite din partea clubului timişean sau pe bază de bilet. Preţul stabilit de conducerea CS Ghiroda pentru un bilet la jocul cu Politehnica Timişoara poate fi considerat un record la nivelul fotbalului mic, 7 lei trebuind să achite cei interesaţi de primul derby al stagiunii în Liga a IV-a Timiş. Biletele vor fi puse în vânzare vineri, la arena din Ghiroda.

Share
Published by
Sabin Cara

Recent Posts

Proiectul noului pod peste Mureș, de lângă Cenad, face un pas înainte

Lansată în cea de a doua jumătate a acestui an, licitația pentru stabilirea executantului studiului…

11 ore ago

Deplasare grea în ultimul meci din 2025 al baschetbaliștilor

Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…

13 ore ago

Din 1 ianuarie pregătiți-vă să vă goliți mai repede buzunarele pentru benzină sau motorină. Sau mergeți cu trotineta și bicicleta

Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…

16 ore ago

A intrat pe contrasens și a băgat o femeie și un copil în spital

Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…

16 ore ago

România lui Mitică. Mitică Dragomir

Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…

20 de ore ago

Asociația Club Sportiv Sport Express – locul unde copiii cresc prin sport, încredere și comunitate

Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…

20 de ore ago