UNPR Timiș are de acum un nou președinte interimar la conducerea organizației de femei. Este vorba despre nimeni alta decât… Brigitte Sfăt! Deși nu s-a expus până acum ca și om politic, soția lui Ilie Năstase este, conform surselor, și vicepreședinte UNPR la nivel național.
După ce luna trecută senatorul Ilie Năstase s-a înscris în UNPR, se pare că soția acestuia a decis să-și înceapă cariera politică în același partid. Cuplul Năstase-Sfăt a fost primit cu brațele deschise în partidul lui Gabi Oprea, iar Brigitte Sfăt s-a ales și cu funcții de conducere. Sursele spun că fostul fotomodel a fost propusă de la București pentru poziția de președinte interimar al organizației de femei a UNPR Timiș, iar în urma ședinței de marți, 4 august, de la Timișoara a și obținut funcția. De asemenea, aceasta nu este singura poziție de conducere pe care Sfăt o ocupă în UNPR. Se pare că ea este și vicepreședinte interimar al partidului la nivel național.
Brigitte Szeifert a câștigat, la sfârșitul anilor 90, concursul „Top Model Romania” și a fost în finala de la „Top Model of the World”. S-a căsătorit cu omul de afaceri Octavian Sfăt, proprietar de discoteci, cluburi și restaurante. În 2003, Brigitte s-a trezit văduvă, după moartea subită a soțului ei, care a suferit un infarct. În 2006, a ajuns după gratii pentru lipsire de libertate și tâlhărie, în urma unui scandal cu niște foști angajați. În 2007, Brigitte s-a căsătorit cu Ovidiu Torj, un personaj din lumea interlopă din Timișoara. Chiar în timp ce se afla în divorț cu acesta, ea l-a cunoscut pe Ilie Năstase, care a văzut-o la televizor și a vrut neapărat s-o cunoască. În 2013, Brigitte Sfăt și Ilie Năstase s-au căsătorit civil la Timișoara, în luna iunie, și religios, în noiembrie.
Pe 6 decembrie întreaga creștinătate îl sărbătorește pe Sfântul Nicolae, unul dintre cei mai iubiţi…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 06.12.2025, unde se vor executa reparaţii…
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…