Categories: Timp liber

Seara Nordica la Timisoara: invitatie la Ambasada

Dacă vă fascinează nordul Europei, aveți acum ocazia să petreceți o seară în cel mai pur stil nordic. Se va întâmpla joi seară, la Ambasada, iar intrarea este liberă pentru toată lumea.

La Timișoara se sărbătorește joi, 17 martie, Seara Nordică. Dacă vreți să aflați mai multe despre Suedia, Danemarca sau Olanda, sunteți așteptați, de la ora 19, la Ambasada, pentru o experiență inedită. Veți avea ocazia să întâlniți vorbitori nativi și oameni cu povești interesante, gata să vă răspundă la întrebări. În plus, veți avea parte de o mini-lecție de cultură și limbă, dar nu vor lipsi muzica și jocurile. Evenimentul este organizat de centrul de limbi străine Babel Center și Școala de Limbi Nordice, datorită interesului crescut al comunității timișorene cu privire la valorile și limbile nordice. Intrarea este liberă, dar trebuie totuși să vă confirmați prezența aici.

Share
Published by
Silvia Suciu

Recent Posts

Alfred Simonis îi acordă încredere deplină noului director de la Muzeul Satului Bănățean, în disputa cu unii angajați

Alfred Simonis, președintele CJ Timiș, a anunțat marți că are încredere deplină în noul director…

11 ore ago

Bătăușii copilului consilierei din Dumbrăvița au primit… arest la domiciliu

Deși vorbim de un caz în care un tânăr de 19 ani a primit o…

11 ore ago

Tenis Club Rogo a organizat cel mai puternic turneu de tenis rezervat jucătorilor „old-boys”! Meciuri de senzație la Dumbrăvița

Județul Timiș a fost onorat să figureze din nou în Calendarul Oficial ITF Masters 2026,…

12 ore ago

Seeds of Kenosis renunță la spațiul florăriei din Piața Operei, motivând că nu vrea să intre în jocuri politice

Asociația Seeds of Kenosis a anunțat, marți la prânz, că va renunța la spațiul pe…

13 ore ago

Un canotor este sportivul anului în județul Timiș. CSM Timișoara, principalul furnizor de talente

Direcția Județeană de Tineret și Sport Timiș a făcut public topul celor mai buni sportivi…

15 ore ago