Categories: Accidente

Autobuz implicat intr-un accident intre Sacalaz si Beregsau / FOTO

Un accident care ar fi putut avea urmări grave s-a produs luni după prânz între Săcălaz și Beregsău Mare. Au fost implicate un autobuz și un autoturism, care, în urma impactului, a fost aruncat în șanțul de pe marginea drumului. Două persoane au fost rănite.

Accidentul a fost loc între Săcălaz și Beregsău Mare, fiind implicate un autoturism în care se aflau două persoane și un autobuz în care erau 15 pasageri. La locul intervenției s-au deplasat trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, două ambulanțe SMURD, o ambulanță SAJ, o autospecială cu modul de descarcerare, două autospeciale de transport personal și victime multiple, un echipaj SVSU Săcălaz, echipaje de la poliția rutieră, trei ofițeri și 21 subofițeri. În urma impactului, mașina mică a fost proiectată în șanțul de pe marginea drumului. În ea se aflau două persoane rănite, din care una încarcerată. Ambele au fost predate echipajelor SMURD, care le-au transportat la spital. Niciuna dintre persoanele aflate în autobuz nu a avut nevoie de îngrijiri medicale. Pompierii au scos ulterior autoturismul din șanț și au curățat șoseaua.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Tragedie la Moșnița: s-a răsturnat cu mașina și a murit

Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…

8 ore ago

Universitatea de Vest din Timișoara lansează programul de pregătire gratuită pentru BAC, consiliere și oportunități academice pentru mii de elevi

Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…

10 ore ago

Spectacol sub panou! Timișoara bate Ploieștiul în prelungiri

A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…

10 ore ago

Codul de procedură fiscală în domeniul eșalonărilor la plată s-a modificat. Se dorește eliminarea tratamentelor fiscale preferențiale

Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…

10 ore ago

Autostrada A1, plină de gropi periculoase în asfalt. DRDP Timișoara ne anunță că le astupă cu soluții temporare/VIDEO

Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…

10 ore ago

Conform DEX: Cel mai bun fotbalist – Nicolae Robu

Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…

12 ore ago