Opt posturi libere la Primaria Timisoara: ce se cauta si cand are loc concursul

Încă un concurs de angajare la Primăria Timișoara, pentru care este în plină desfășurare procesul de depunere a dosarelor candidaților. Sunt opt posturi de consilieri, de diverse grade de încadrare profesională, cele mai multe dintre ele destinate inginerilor.

La Serviciul Monitorizare și Implementare Proiecte se caută un consilier clasa I, gradul principal, care trebuie să aibă studii universitare de licență absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă – specializarea științe inginerești și perfecționare ca manager proiect, o experiență de minimum cinci ani, cunoștințe de limba engleză la nivel avansat, respectiv Word și Excel, la nivel mediu. La Serviciul Generare și Management Proiecte va fi angajat un consilier clasa I, gradul superior, cu studii universitare de licență absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă – specializarea științe inginerești, perfecționare management proiecte, experiență de minimum nouă ani și cunoștințe avansate de limba engleză și Word și Excel, nivel mediu. La același serviciu se caută și doi consilieri clasa I, gradul asistent, pentru care condițiile de înscriere la concurs sunt: studii universitare de licență absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă – specializarea științe inginerești, perfecționare management proiecte, cel puțin un an experiență și aceleași cerințe pentru limba engleză și operare calculator.

Un consilier clasa I, gradul superior, este căutat și la Biroul Relații Internaționale. Candidații interesați trebuie să aibă studii universitare de licență absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă, experiență de minimum nouă ani, să știe engleză și franceză la nivel avansat și să aibă cunoștințe medii de Word și Excel. Biroul Tehnic va angaja, la rândul lui, un consilier clasa I, gradul superior, cu studii universitare absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă – specializarea inginerie civilă, diriginte de șantier, experiență de minimum nouă ani, certificat de diriginte de șantier și cunoștințe medii de Word și Excel. La același birou se caută și un consilier clasa I, gradul principal, care trebuie să îndeplinească aceleași condiții, cu diferența că experiența cerută este de minimum cinci ani. Tot la Biroul Tehnic va fi angajat și un al treilea consilier, clasa I, gradul asistent, cu studii universitare de licență cu diplomă de licență sau echivalentă – specializarea inginerie civilă, diriginte de șantier, experiență de cel puțin un an și cunoștințe medii de operare în Word și Excel. Toate detaliile despre concurs și bibliografie, precum și despre ce trebuie să conțină dosarele de înscriere găsiți aici. Dosarele candidaților pot fi depuse până în 2 iunie, concursul fiind programat în 15 iunie.

Share
Published by
Otilia Galescu

Recent Posts

Politehnica a învins o prim-divizionară în cantonamentul din Antalya

Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…

12 ore ago

Trei morți în urma unui tragic accident pe DN6, în Banat

Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…

13 ore ago

Baza sportivă de pe strada Costică Rădulescu va fi finalizată de două firme din Moldova

Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…

16 ore ago

Lucrările de construcție la noul Centru de Mari Arși Timișoara au fost finalizate/VIDEO

Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…

17 ore ago

Cuplaj „nefericit”! Doar remiză pentru handbaliști, înfrângere pentru baschetbaliști

Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…

18 ore ago

Eau de Cologne

George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…

19 ore ago