Categories: Social

Un bizon de Mehedinti a blocat masina pompierilor!

În plin centrul Timișoarei, pompierii chemați să stingă un incendiu nu au putut ajunge la intervenție, din cauza unui șofer nesimțit! Acesta și-a lăsat mașina unde l-a tăiat capul, blocând efectiv accesul autospecialei ISU.

Polițiștii locali aflați în patrulare în Piața Victoriei au intervenit, miercuri la prânz, pentru identificarea unui șofer nesimțit. Acesta și-a parcat mașina pe strada Mihai Eminescu, colț cu Piața Victoriei, blocând calea de acces pentru autospecialele de pompieri. Cei de la ISU tocmai fuseseră chemați să stingă un incendiu izbucnit într-un imobil din Piața Victoriei, însă nu au putut ajunge la intervenție. Polițiștii locali l-au amendat pe conducătorul auto, un bărbat de 27 de ani, din Drobeta Turnu Severin. „Poliția Locală Timișoara atrage atenția încă o dată cetățenilor să parcheze regulamentar astfel încât să nu obstrucționeze pătrunderea autovehiculelor de intervenție, precum și pe ceilalți participanți la trafic”, transmit reprezentanții instituției.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Corpul unui bărbat a fost găsit în canalul Bega. Nu se ştie cu exactitate cauza decesului

Luni 16 martie, în jurul orei 16:40, polițiștii Secției 2 Urbane au fost sesizați cu…

3 ore ago

Cei mai activi cititori ai Bibliotecii UPT au fost recompensați

Surprize plăcute pentru cei îndrăgostiți de lectură. Biblioteca Universității Politehnica Timișoara a găzduit, în 16…

5 ore ago

Continuă programul Primăriei Timișoara de reparații și întreținere în școli. Vizate, peste 20 de școli, licee și grădinițe

Primăria Timișoara continuă programul de reparații și întreținere în unitățile de învățământ din municipiu, început…

6 ore ago

Cum va fi vremea în Banat până la finele lui martie

Valorile termice maxime vor avea oscilații ușoare în perioada 16 - 29 martie, la nivel…

6 ore ago

Dumbrăvița începe play-out-ul pe terenul ultimului adversar, Chiajna. Derby-ul zonal cu Reșița e in etapa a V-a

După un început de 2026 cu 10 puncte din 12 posibile, CSC Dumbrăvița vrea să…

8 ore ago

Majoritatea românilor cred că e nevoie de o reformă administrativ-teritorială. Doar votanţii AUR cred contrariul

Potrivit BAROMETRULUI Informat.ro – INSCOP Research, ediția a VIII-a, realizat în perioada 2-6 martie 2026,…

10 ore ago