Categories: Economic

Astepti scrisori si colete? Vor ajunge cu intarziere la Timisoara, din cauza iernii

Dacă trebuia să primiţi în aceste zile un colet sau o scrisoare, din ţară sau din străinătate, s-ar putea să trebuiască să aşteptaţi mai mult. Compania Naţională Poşta Română a anunţat că, din cauza condiţiilor meteo, traficul trimiterilor poştale va fi afectat în perioada următoare.

Vremea nefavorabilă impune restricţii de trafic, atât pe teritoriul ţării, cât şi în ceea ce priveşte cursele de transport aerian internaţionale, astfel că vor fi afectate și fluxurile Poștei Române. „Având în vedere aceste aspecte, este posibil să apară întârzieri în ceea ce priveşte timpii de circulaţie în traficul poştal. Estimăm că această situaţie se va manifesta până în jurul datei de 22 ianuarie 2017. Poşta Română îşi cere scuze tuturor clienţilor si partenerilor şi îi asigură că operatorul naţional de servicii poştale îşi va respecta toate obligaţiile impuse prin lege şi asumate în relaţia cu clienţii şi va gestiona cât mai eficient posibil, situaţia cauzată de vremea nefavorabilă”, au anunţat reprezentanții companiei. Orice reclamaţie legată de calitatea serviciilor poştale prestate de Poşta Română poate fi trimisă aici, dar pot fi făcute și sesizări telefonice, la numerele 021-9393 și 021-9393111.

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

Tragedie la Moșnița: s-a răsturnat cu mașina și a murit

Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…

18 ore ago

Universitatea de Vest din Timișoara lansează programul de pregătire gratuită pentru BAC, consiliere și oportunități academice pentru mii de elevi

Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…

20 de ore ago

Spectacol sub panou! Timișoara bate Ploieștiul în prelungiri

A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…

20 de ore ago

Codul de procedură fiscală în domeniul eșalonărilor la plată s-a modificat. Se dorește eliminarea tratamentelor fiscale preferențiale

Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…

20 de ore ago

Autostrada A1, plină de gropi periculoase în asfalt. DRDP Timișoara ne anunță că le astupă cu soluții temporare/VIDEO

Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…

21 de ore ago

Conform DEX: Cel mai bun fotbalist – Nicolae Robu

Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…

22 de ore ago