Aventura Revolution începe foarte curând! Ca să nu uitați ce vă așteaptă la început de iunie la Muzeul Satului, sunteți așteptați, peste două săptămâni, la o petrecere de… încălzire. Va fi La Căpițe, iar invitații speciali vor fi Desert Mountain Tribe și S-T-Phan.
Petrecerea care anunță nebunia Revolution are loc joi, 18 mai, de la ora 21, La Căpițe. Veți putea dansa până spre dimineață, alături de Desert Mountain Tribe și S-T-Phan. Desert Mountain Tribe este un trio alternative rock din Londra, primit extrem de bine atât de public, cât și de critici. DJ S-T-Phan propune o combinație excelentă de beat-uri „old school” cu accente de jazz și blues. Un bilet costă 15 lei și poate fi cumpărat de La Căpițe. Există și o ofertă specială pentru cei care au cumpărat deja abonamente la Revolution Festival: primii 100 care vin la warm-up party și prezintă biletul de festival au intrarea gratuită.
Revolution Festival a ajuns la ediția a treia și, în acest an, va avea loc în perioada 1 – 3 iunie, la Muzeul Satului Bănățean. Timp de trei zile, veți avea parte de zeci de activități, concerte, petreceri și spectacole de care să se bucure. Revolution are acum și zonă de camping, așa că, dacă nu vreți să ratați niciun moment, puteți veni cu cortul. Din line-up fac parte, până acum, Rudimental, Sigala, Eluveitie, LTJ Bukem, GBH, Delta Heavy, Dubioza Kolektiv, Dubfire, Infected Rain, Bleed Some Dry, Last Hope, Lee Burridge, Mahony, Premiesku, Priku, Dobrikan, Alternosfera, Șuie Paparude, BAB, All Friends Band, Gojira & Planet H, Angerseed, Archeonic, Consecration, Dead Joker, Exploding Head Syndrome, Fantazia, First Flame, Goath, Godsleep, Koneskin, Monokrom, Nest of Plagues, Quasarborn, Tenebres, The Different Class, The Father of Serpents și Void Inn. Biletele la festival costă 99 de lei și pot fi cumpărate online de pe www.eventim.ro sau www.myticket.ro
În primăvară acestui an este programată demararea lucrărilor de reabilitare a pasajului de la strada…
În fine, fostului primar al Timişoarei, Nicolae Robu, i-au ieşit „sondajele” cu care ne-a obişnuit…
De la consultații de rutină și investigații de diagnostic, până la servicii complexe integrate de…
Consiliul Județean Timiș a numit un nou director la Direcția de Drumuri, Transport și Mediu.…
Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj nu se regăsește la acest început de an. După…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 19.01.2026, unde se vor executa reparaţii…