Categories: Info si Utile

China Smart Expo, oportunitate de a incheia afaceri de succes pentru firmele din Timis

Dacă sunteți interesați de afaceri cu firme chinezești, China Smart Expo, de la Budapesta, este locul perfect pentru a stabili primele contacte. Oamenii de afaceri din Timiș sunt invitați să viziteze această expoziție, cu sprijinul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură.

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, împreună cu Central European Trade and Logistics Cooperation Zone (CECZ Co.Ltd), organizează în perioada 31 mai – 1 iunie o misiune economică de vizitare, la Budapesta, a celei de-a noua ediții a China Smart Expo. Este vorba despre unul dintre cele mai mari evenimente din Europa Centrală și de Est, care cuprinde expoziții, prezentări de firmă, conferințe tematice și întâlniri de afaceri de tip B2B. La ediția 2018 sunt prezente peste 400 de companii chineze abilitate de Ministerul Comerțului din China, care deţin licenţe de export-import în relația cu UE. Practic, sunt trei expoziții într-una singură: China Smart Expo – peste 300 de exportatori chinezi din IT și electronică, industria agro-alimentară, construcţii, industria auto, textile, industria chimică, echipamente și articole de uz casnic, energie din surse regenerabile, publicitate-tipografie-imprimerie; Shandong Culture Expo – 80 de reprezentanți și delegați guvernamentali de rang înalt, iar tematica abordată vizează sectoarele învățământ și programe de mobilități pentru studenți, turism, sport, drepturi de autor, artă, mediul virtual; China Import Fair – forum de afaceri unde sunt așteptate companii din țările Europei Centrale și de Est care pot face export în domeniul industriei alimentare, agricultură, bunuri de larg consum.

Participarea este gratuită pentru membrii CCIAT cu cotizația la zi. Serviciile includ transport cu autocarul, o noapte de cazare la Hotel Danubius Arena 4*, cu mic dejun, și participare la cina festivă de deschidere a expoziției. Fiecare participant va avea minimum 6 întâlniri de tip „business 2 business” cu expozanţi chinezi. Firmele interesate se pot înscrie până pe 5 mai, la numerele de telefon 0372-185.242 sau 0372-185.285, e-mail, Diana Pop – referent de specialitate CCIAT. Mai multe informații sunt disponibile aici.

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

Cuplaj „nefericit”! Doar remiză pentru handbaliști, înfrângere pentru baschetbaliști

Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…

26 de minute ago

Eau de Cologne

George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…

O oră ago

SELLification4EDUcation – educația inteligentă se construiește prin profesori susținuți

Educația începe cu oamenii care o fac posibilă Educația nu se schimbă prin reforme rapide…

4 ore ago

VIDEO: Accident grav în Timișoara. Două persoane au ajuns la spital

Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…

23 de ore ago

Cum se depune Declarația Unică 212 la Finanțe. Contribuabilii cer tot mai des lămuriri

Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…

23 de ore ago

Centrul de expertiză pentru bolile rare de la Spitalul de Copii Timișoara va fi recertificat de Ministerul Sănătății

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…

23 de ore ago