Social

Scandal în Kuncz. Un tânăr de 17 ani a omorât cu mașina o fetiță și a fugit de frică să nu fie linșat

Un tânăr de 17 ani a provocat o tragedie, sâmbătă, în cartierul Kuncz. Aflat la volan, deși nu avea permis, a intrat cu mașina într-un grup de oameni și a omorât o fetiță de 3 ani. O adolescentă este, de asemenea, în stare gravă.

Incidentul s-a petrecut pe strada Zefirului, în cartierul Kuncz, unde un adolescent de 17 ani a lovit cu mașina mai mulți oameni. Tânărul fusese implicat mai devreme într-un scandal într-un birt din zonă. După ce a scăpat de acolo, el a mers acasă, a luat cheile mașinii tatălui său și a plecat cu mașina. A intrat însă cu mașina într-un grup de oameni. În urma impactului, o fetiță de 3 ani a murit, iar o adolescentă de 13 ani a ajuns la spital în stare gravă. Romii din cartier s-au adunat imediat să-l pedepsească pe tânărul iresponsabil, care s-a speriat și a rupt-o la fugă. A fost nevoie de intervenția forțelor de ordine, pentru aplanarea spiritelor.

Adolescentul a fost găsit ulterior de polițiști. „De teama răzbunării rudelor fetei decedate, băiatul a părăsit locul accidentului, dar poliţişti l-au găsit, pe raza municipiului Timişoara”, a spus Aurora Voicilă purtătorul de cuvânt al IPJ Timiș. Băiatul a furat de acasă cheile maşinii şi a plecat în trombă, intrând cu maşina într-un grup de patru femei, care circulau pe o stradă din cartierul Kuncz. O persoană în vârstă şi o fată de 16 ani au scăpat nevătămate, însă o adolescentă de 14 ani este în stare gravă, în timp ce o fetiţă de 3 ani a și-a pierdut viața. (sursa foto: www.opiniatimișoarei.ro)

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

2025: anul în care improvizația s-a terminat

Lecții economice și politice dintr-un an ratat 2025 nu a fost anul crizelor spectaculoase. A…

35 de minute ago

Azi îl sărbătorim pe Sfântul Ştefan, primul martir al creştinătăţii. Peste 500 de mii de români îşi sărbătoresc onomastica

Credincioşii ortodocși și greco-catolicii îl sărbătoresc în cea de-a treia zi de Crăciun pe Sfântul…

O oră ago

Mulți fotbaliști cu nume din Timișoara și din țară vor „bate” mingea în Sala Constantin Jude pentru o cauză nobilă

Cel mai tare turneu de minifotbal din Banat revine! Superstar Charity Cup în colaborare cu…

12 ore ago

Momente magice și la Facultatea de Mecanică UPT cu ocazia Târgului de Crăciun

Dincolo de activitatea didactică și de cercetare, spiritul Politehnicii se regăsește și în solidaritate, implicare…

19 ore ago

Primăria Timișoara vrea să cumpere o nouă clădire în zona Iosefin

Municipalitatea timișoreană vrea să demareze discuțiile pentru preluarea unei noi clădiri în zona Iosefin, pe…

19 ore ago

Primăria a făcut trotuar pe strada Barbu Iscovescu în locul terasei demolate a unui cunoscut restaurant/VIDEO

Oamenii municipalității timișorene s-au mișcat rapid și în locul terasei unui restaurant cunoscut din oraș,…

20 de ore ago