Sănătate

Cancerul la sân – doi medici vă răspund la întrebări, la Timișoara

La Timișoara puteți afla mai multe informații despre cancerul la sân, la o sesiune de întrebări – răspunsuri la care participarea este gratuită. Acesta este organizată de Mămicile Mai Tari Ca Google (MMTCG).

„Sănătatea stă în mâinile tale” se numește evenimentul care va avea loc în 20 octombrie, de la ora 17, la Fabrica de Haz, Bega Shopping Center, etajul IV. Participarea este gratuită, iar doamnele pot afla despre cum pot descoperi în faze incipiente această afecțiune.

„Pentru că ne pasă…. pentru că suntem o comunitate de femei, de mame…. pentru că sănătatea noastră este cea mai importantă, luna aceasta vom organiza o întâlnire în cadrul căreia vom discuta, alături de doi medici, despre ce înseamnă cancerul la sân, cum poate fi el prevenit, cum se face autopalparea, când este indicată, de exemplu, o ecografie sau o mamografie”, transmit Mămicile Mai Tari Ca Google.

Evenimentul este organizat de comunitatea MMTCG, în parteneriat cu Asociația Moving On Breast Cancer și cu Fabrica de Haz.

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

Doi infractori notorii printre membrii fondatori ai partidului lui Călin Georgescu

Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…

2 ore ago

SCM Timișoara vrea să organizeze turneul Final 4 al Cupei României

Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…

4 ore ago

Săcălazul va avea, în premieră, creșă. La Moșnița va crește numărul de grupe funcționale

Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…

4 ore ago

Douăzeci de noi locuri de parcare sunt amenajate în Piața Consiliul Europei

Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…

6 ore ago

O asociere de firme condusă de Construcții Erbașu va primi 211 milioane de lei pentru reabilitarea a 13 kilometri de rețea de termoficare

O asociere condusă de societatea Constucții Erbașu a fost declarată câștigătoare a contractului de modernizare…

6 ore ago

Trei regiuni istorice din România își consolidează colaborarea în cadrul rețelei IGCAT: parteneriat pentru promovarea națională prin gastronomie

Gastronomia ne „leagă” pe toți. Harghita, Banat și Dobrogea au oficializat semnarea unui Acord de…

6 ore ago